تبلیغات
مازرون نمایشmazronnamaesh - همشهری ان لاین: آثار فاخر هنرمندان بسیجی مازندران در جشنواره استانی
مازرون نمایشmazronnamaesh
دانش خود را هیچگاه احتکار نکنید / دکتر قریب
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مازرون نمایش به ارسال اخبار، مطالب و موضوعاتی در باره نمایش های اجراء شده در مازندران می پردازد .

مدیر وبلاگ : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظرتان در باره وبلاگ چیست؟


مازندران

آثار فاخر هنرمندان بسیجی مازندران در جشنواره استانی

نویسنده: اشکان جهان‌آرای
سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج را برگزار می‌کند. ..
1395/04/13
سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج را برگزار می‌کند. به گزارش همشهری، این جشنواره قرار است با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای هنری هنرمندان بسیج و شناسایی نخبگان هنری، ایجاد رقابت سالم و سازنده بین هنرمندان بسیجی، با هدف آفرینش آثار شاخص و فاخر هنری در 4 بخش نقاشی، کاریکاتور، پوستر و نگارگری با موضوعات مختلف اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی برگزار شود.مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران گفت: «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «حقیقت و زیبایی در ساحت هنر»، «جهاد اقتصادی و حماسه زندگی»، «فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی»، «پاسداران حریم حرم»، «افشای جنایات گروهک‌های تکفیری»، «کربلا میقات عاشقانه حقیقت»، «وحدت اسلامی»، «بیداری اسلامی و مقاومت ملل»، «بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی»، «فرهنگ حجاب و عفاف»، «شادی و نشاط در حیات معنوی و اجتماعی»، «نکوهش ویژگی‌های ناپسند انسانی»، «جلوه‌های کار و تلاش» و «اسراف و مصرف‌زدگی» موضوعاتی هستند که برای شرکت در این جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی در نظر گرفته شده است.

30 تیر، آخرین مهلت برای ارسال آثار
«قهرمان سعیدی» با بیان این‌که «علیرضا پاک‌بین» به عنوان دبیر این جشنوراه انتخاب شده است، اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا 30 تیر فرصت دارند که آثار خود را از طریق کانون بسیج شهرستان، به دبیرخانه جشنواره واقع در ساری، میدان امام(ره)، طبقه دوم مجتمع فرهنگ و ارشاد، سازمان بسیج هنرمندان مازندران بفرستند.
همچنین شماره‌های 09117120213 و 33360598 نیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در ساعات اداری پاسخگوی پرسش‌های هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره است.رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان مازندران افزود: هنرمندان در مرحله نخست می‌توانند تصاویر آثار خود را از طریق نشانی الکترونیکی bh.mazandaran@yahoo.com بفرستند. پس از پذیرفته شدن آثار هنرمندان، این آثار در نمایشگاه استانی به نمایش در می‌آیند و صاحبان آثار پذیرفته شده نیز در کارگاه آموزشی با حضور اساتید مطرح کشور شرکت خواهند کرد.

10 مرداد، معرفی برگزیدگان
سعیدی افزود: به صاحبان اثر پس از به نمایش گذاشتن آثارشان در مرکز استان لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا می‌شود. هنرمندان برگزیده این جشنواره استانی 10 مرداد معرفی خواهند شد. هدایای نفرات برتر نیز در 2 بخش نگارگری و نقاشی برای نفرات اول تا سوم به ترتیب 8 میلیون ریال، 6 میلیون ریال و 4 میلیون ریال است. این هدایا برای نفرات اول تا سوم بخش‌های کاریکاتور و پوستر به ترتیب 6 میلیون ریال، 4میلیون ریال و 3 میلیون ریال خواهد بود.

نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج مازندران
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران همچنین از انتشار فراخوان نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج مازندران خبر داد. به گزارش همشهری، «قهرمان سعیدی» با بیان این‌که این جشنواره در دو قالب داستان کوتاه و داستانک برگزار می‌شود، گفت: جشنواره در دو گروه سنی نوجوان، جوان(تا 19 سال) و بزرگسالان برگزار می‌شود. داوری آثار نیز به تفکیک رده سنی صورت می‌پذیرد.
سعیدی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا 20 مرداد فرصت دارند که آثار خود را در یک برگه  A4، به همراه لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره واقع در سازمان بسیج هنرمندان مازندران بفرستند.نشانی الکترونیکی fastival@dastan.ir نیز برای فرستادن آثار جشنواره ادبیات داستانی در نظر گرفته شده است. علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند برای دریافت فرم شرکت در جشنواره به سایت‌های www.bao.ir وwww.dastan.ir  مراجعه کنند.
وی از انتخاب «روح‌الله قلی‌پور»به عنوان دبیر جشنواره ادبیات داستانی بسبج هنرمندان مازندران خبر داد و درباره شرایط شرکت در جشنواره اظهار کرد: شرکت در هر 2 جشنواره برای همه هنرمندان آزاد است. هنرمندانی که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بسیج هنرمندان در شهرستان‌های خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند داستان‌های کوتاه یا داستانک‌هایی را با موضوعات «جریانات تکفیری»، «مدافعان حرم»، «حادثه منا»، «برجام و شهدای هسته‌ای»، «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «بسیج» و «مقاومت و استکبار ستیزی» تولید کنند و به دبیرخانه بفرستند. هنرمندان می‌توانند تا 3 اثر به جشنواره بفرستند. داستان‌هایی عنوان اصلی و نام نویسنده نداشته باشند از دور مسابقه حذف خواهند شد.

آثار برگزیده کتاب می‌شود
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران افزود: داوری این جشنواره به صورت متمرکز انجام خواهد شد و آثار برگزیده در جشنواره کشوری در قالب یک کتاب منتشر می‌شود. پس از داوری آثار رسیده در مراسم پایانی این جشنواره که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد به رتبه‌های اول تا سوم هر رده سنی در قالب داستان کوتاه و داستانک جوایز نقدی اهدا می‌شود. علاوه بر این 4 نویسنده دیگر نیز با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شوند.سعیدی خاطرنشان کرد: ادبیات داستانی انقلاب اسلامی ایران می‌بایست منادی ذهنیت‌های بدیع و تازه‌نفس انقلاب اسلامی باشد. این عنصر فرهنگی بر اساس رویداد‌‌‌ها و قرار‌های سرنوشت‌ساز و بزرگی که در ایران اسلامی به وقوع می پیوندد می‌تواند در ایجاد تحولات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و دینی سهیم باشد.وی افزود: جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان در واقع محفلی  برای حضور چشمگیر استعدادهای درخشان و امیدهای انقلاب است تا بتوانند بار دیگر به رقابتی زیبا و منصفانه در عرصه ادبیات داستانی آرمان‌گرایانه منطبق با اهداف سازمان بسیج هنرمندان دست یابد. به عبارتی این رقابت نمادی از جهاد در عرصه فرهنگ، ادبیات و اندیشه است. این مسئول خاطرنشان کرد: توجه و تاکید به هنر ادبیات داستانی بر اساس فرمایش‌های مؤکد مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی حرکت‌های بنیادی ادب و هنر، شناسایی استعدادهای درخشان در هنر نویسندگی کشور و ارتقا بخشیدن ادبیات داستانی متعهد در فضای رقابتی سالم همراه با فراهم شدن بستر برای جذب جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به نویسندگی و داستان‌نویسی در برنامه‌های بسیج از اهداف اصلی جشنواره است.
  • در مراسم پایانی این جشنواره که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد به رتبه‌های اول تا سوم هر رده سنی در قالب داستان کوتاه و داستانک جوایز نقدی اهدا می‌شود. علاوه بر این نفرات از 4 نویسنده دیگر نیز با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شوند.
نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : آثار فاخر هنرمندان بسیجی مازندران در جشنواره استانی،
لینک های مرتبط : همشهری استان مازندران،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی