مازرون نمایشmazronnamaesh
دانش خود را هیچگاه احتکار نکنید / دکتر قریب
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مازرون نمایش به ارسال اخبار، مطالب و موضوعاتی در باره نمایش های اجراء شده در مازندران می پردازد .

مدیر وبلاگ : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظرتان در باره وبلاگ چیست؟


سری های قبلی سریال پایتخت مورد توجه بسیاری از مخاطبین صدا و سیما قرار گرفته بود ،تا جایی که رهبری پایتخت‌ را اثری ایرانی دانستند و فرمودند که راوبط سالم خانواده‌های ایرانی و فرهنگ ایرانی در این اثر به خوبی دیده می‌شود .
 به گزارش مشرق، مجموعه تلویزیونی پایتخت به کارگردانی سیروس مقدم و  تهیه کنندگی الهام غفوری از شبکه یک سیما در حال پخش است . نویسندگی این مجموعه به عهده محسن تنابنده و خشایار الوند است. احمد مهرانفر بازیگر نقش ارسطو در کنار محسن تنابنده ، ریما رامین فر و علیرضا خمسه در نقش بابا پنجعلی بازیگران اصلی هستند. بخش اعظم قصه سری جدید پایتخت در شیرگاه و حواشی آن رخ می دهد.
 
سری های قبلی سریال پایتخت مورد توجه بسیاری از مخاطبین صدا و سیما قرار گرفته بود ،تا جایی که رهبری  پایتخت‌ را اثری ایرانی دانستند در دیداری که هنرمندان پس از عمل جراحی رهبر انقلاب با ایشان داشتند، ایشان در ضمن این دیدار خطاب به سیروس مقدم گفتند: «یک تکه‌هایی از این کار شما را دیدم. ...«پایتخت». خیلی خوب بود. یک فیلم ایرانی. من همیشه اعتراضم به هنرمندان این است که حتی دیالوگ‌ها را از روی کپی‌های فرنگی انتخاب می‌کنید. این، خب خیلی غلط و بد است. این نه، یک فیلم ایرانیِ کامل و درست است»
 
نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت |

هر چند از نگاه برخی منتقدین پایتخت 4 دارای  ایرادات و اشکالات فنی و محتوایی است اما سری جدید  این سریال نیز از نکات مثبت زیادی هم از منظر فرهنگی و هم از نظر دینی و سبک زندگی ایرانی اسلامی برخوردار است که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
 
خواندن خطبه ی عقد روی منبر مسجد

در یکی از قسمت ها یک روحانی از روی منبر مسجد خطبه ی عقد شخصیت "باباپنجعلی" و مادر شخصیت "بائو" را می خواند. شاید بسیاری از مخاطبان با دیدن این صحنه اولین سوالی که به ذهنشان رسید این بود که "آیا خواندن خطبه عقد روی منبر در مسجد و در مقابل مردم کار صحیحی است؟" 
 
در جواب این سوال باید به احادیث و روایات و سنت پیامبر و اهل بیت رجوع کنیم. اولین کسی که خطبه عقد را روی منبر خواند پیامبر اکرم (ص) بود و در قدیم برخی از بزرگان نیز این کار را می کردند.
 
 در تاریخ اسلام آمده است که پس از آنکه حضرت علی (ع) ، حضرت زهرا (س) را از پیامبر خواستگاری کردند پیغمبر(ص) فرمود: "یا علی تو زودتر به مسجد برو و من نیز از عقب تو می آیم، تا در حضور مردم مراسم عقد را برگزار كنیم و خطبه بخوانیم." علی (ع) مسرور و خوشحال به جانب مسجد حركت نمود. ابوبكر و عمر را در بین راه ملاقات كرد، آنها از جریان كار جویا شدند، گفت: "رسول خدا دخترش را به من تزویج كرد، هم اكنون پیامبر در راه است تا در حضور جمعیت، مراسم عقد و خطبه خوانی را انجام دهد." پیغمبر (ص) در حالی كه صورتش از سرور و شادمانی می درخشید به مسجد تشریف برد، ‌و به بلال فرمود: "مهاجر و انصار را در مسجد جمع كن." هنگامی كه مردم جمع شدند، بر فراز منبر رفت و پس از حمد و ثنی فرمود: "ای مردم آگاه باشید كه جبرئیل بر من نازل شد و از جانب خدا پیام آورد كه مراسم عقد ازدواج علی و فاطمه علیها السلام در عالم بالا و در حضور فرشتگان برگزار شده و دستور داده كه در زمین نیز آن مراسم را انجام دهم، و شما را بر آن گواه بگیرم." سپس در حضور شاهدان، خطبه عقد دخترش فاطمه (س) را در مسجد مدینه جاری نمودند و برای عروس و داماد دست به دعا برداشتند و فرمودند: "خداوند برای شما مبارک گرداند و اجتماعتان را پاینده بدارد."
 
این روایت بیانگر آن است که خواندن خطبه عقد بر روی منبر مسجد از سنت های حسنه ی گم شده و فراموش شده ی پیامبر اکرم (ص) و اسلام است و اینکه یک سریال تلویزیونی این سنت حسنه را یادآوری و زنده کند جای بسی تقدیر دارد.
 
نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت +فیلم
 
ازدواج میانسالان

در این روزهایی که شاهد جدایی اعضای خانواده و فامیل و تنهایی بزرگان و میانسالان هستیم ، در این فیلم می بینیم علاوه بر اهمیت داشتن بنیان خانواده و فامیل و علی الخصوص بزرگان خانواده ، ازدواج میانسالان و بزرگان از اهمیت خاصی برخوردار است. شاید با ترویج و جاافتادن ازدواج میانسالان و حتی برخی از کهنسالان علاوه بر جلوگیری از تنها ماندن آن ها و داشتن همسر و همدم، بسیاری از بیماری های آن ها مثل آلزایمر یا افسردگی و ... رو به بهبودی برود و دیگر شاهد این نباشیم که آسایشگاه های سالمندان روز به روز بیشتر و پرجمعیت تر شود.
 
انجام فرائض دینی

نکته ی حائز اهمیت دیگری که باید به آن اشاره کرد اهمیت دادن به فریضه ی نماز و اقامه ی آن به صورت جماعت و در مسجد است. در همه ی سری های سریال پایتخت چندین صحنه و سکانس به اقامه ی نماز و توجه به این فریضه اختصاص یافته و در پایتخت4 این اهمیت بیشتر مورد توجه قرار گرفته و شاهد هستیم همه ی اعضای خانواده برای انجام فریضه نماز دسته جمعی به مسجد می روند و در نماز جماعت شرکت می کنند.
 
پایتخت4 که با حال و هوای ماه مبارک رمضان و فضای روزه داری ساخته شده به فرائض و ارزش های دینی زیادی که مربوط به این ماه پربرکت است اشاره دارد. در بخش های زیادی از سریال می بینیم که فرزندان نقی و حتی "باباپنجعلی" که امکان و توانایی روزه گرفتن ندارند از خوردن و آشامیدن در برابر افراد خانواده و روزه داری خودداری می کنند و حرمت روزه داری را نگه می دارند.
 
نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت +فیلم 

سنت حسنه ی خیرات دادن برای مردگان و افطاری دادن در ماه مبارک رمضان آن هم در مسجد را به خوبی به نمایش گذاشته است و همه ی اعضای خانواده در این امر پسندیده شریک می شوند و کمک می کنند.
 
علاوه بر ترویج و نیکو نشان دادن افطاری دادن در مسجد ، می بینیم که مسجد تنها جای نماز خواندن و سخنرانی نیست. مردم برای انجام دیگر فرائض دینی علی الخصوص اعمال ماه مبارک رمضان مثل ختم قرآن در مسجد جمع می شوند و البته نشان می دهد که مسجد تنها محل مناجات هم نیست و اهالی محل برای انجام امور مهم و مشورت کردن با هم در مسجد جمع می شوند. امام جماعت مسجد نیز تنها وظیفه ی برپایی نمازجماعت و سخنرانی ندارد و از مشکلات مردم محل آگاه است و سعی در برطرف کردن مشکلات آن ها و کمک به انجام امور رفاهی اهالی دارد. این نکات هم تلنگری به مردم است و هم کنایه ای به روحانیون و ائمه ی جماعت است.
 
خانواده و ارزش های با هم بودن

متأسفانه در بسیاری از سریال هایی که در سال های اخیر پخش شده با هم بودن و کنار هم بودن خانواده و فامیل نادیده گرفته شده است. در اکثر سریال ها تنها شاهد یک خانواده ی کم جمعیت آن هم بدون وجود عمو ، عمه ، خاله و یا دایی در فامیل هستیم. نهایت ارتباط ها به ارتباط با دوستان و همکاران و همسایه ها آن هم به طور بسیار مختصر خلاصه می شود.
 
اما در سریال پایتخت خانواده و ارتباط های فامیلی از اهمیت خاصی برخوردار است. اینکه نقی معمولی با وجود تمام سختی ها و مشکلاتی که در زندگی دارد از پدر پیر و مریضش مراقبت می کند و همسر او نیز در این کار او را یاری می کند. با تمام اختلاف نظرها و کشمکش هایی که بین او و پسرخاله اش وجود دارد، باز در سختی ها و مشکلات در کنار هم هستند و پشت هم را خالی نمی کنند.
 
نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت +فیلم
 
نکات  اخلاقی و تربیتی

سریال اشارات خوبی به نکات تربیتی فرزندان دارد. در جایی که می بینیم "نقی"  در مقابل فرزندانش به همسرش می گوید "چرا دروغ میگی؟" و صحبت هایی بین او و همسرش رد و بدل شد ، "هما" گفت باید جلوی بچه ها معلوم شود که من دروغ نگفته ام چون در ذهنشان مادر خود را دروغ گو می بینند و این برای آن ها خوب نیست و همچنین دروغ گویی را یاد می گیرند.
 
همچنین می بینیم که "نقی" به فرزندانش می گوید: "روسریتان را جلو بکشید و حجابتان را درست کنید ، شما دیگه بزرگ شدید." و این نکته به اهمیت رعایت حجاب و آموزش رعایت حجاب در دختران از همان سنین ابتدایی تکلیف و حتی چندسال زودتر اشاره دارد.
 
طعنه به مسئولان

در پایتخت4 "هما" با شرکت در انتخابات و رأی آوردن، عضو شورای شهر شده و سعی در برطرف کردن مشکلات مردم دارد. اما می بیند اکثر اعضای شورای شهر افتتاح پروژه ای آماده را به تاخیر می اندازند تا در یک مناسبتی مثل عیدفطر افتتاح کنند. در حالی که در این مدت ممکن است افتتاح نشدن این پروژه خسارات جانی و مالی زیادی برای مردم به بار بیاورد. شاید این تلنگری برای مسئولینی باشد که با سیاست بازی و انجام برخی اموری که حتی ممکن است به ضرر مردم باشد، تنها سعی در حفظ و مقام و منسب خود را دارند و اهمیتی به مشکلات مردم و رفع آن ها نمی دهند.
 
همچنین به اهمیت ساده زیست بودن مسئولین اشاره می کند. اینکه "هما" در روز اولی که به شورای شهر می رود کفش های خود را پیدا نمی کند و حتی حاضر است با کفش های کتانی همسرش به شورای شهر برود و هدف اصلی اش از حضور در شورای شهر کمک به مردم است. اما عده ای از اعضای شورای شهر با ماشین های شاسی بلند و ... به شورای شهر می آیند.

نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت +فیلم

با توجه به شرایط جامعه نیاز به ساخت چنین سریال های طنزی که در کنار ایجاد فضای شاد برای مردم ، نکات اخلاقی و فرهنگی را نیز گوشزد کرده و ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی می کند شدیدا حس می شود و امید می رود فیلم سازان و تهیه کنندگان و کارگردانان با الگوبرداری از این گونه سریال ها و فیلم ها قدمی در مسیر رشد فرهنگ جامعه بردارند.

منبع: فرهنگ نیوز

نوع مطلب :
برچسب ها : نظر رهبر انقلاب درباره سریال پایتخت،
لینک های مرتبط :

"لیلی و مجنون"

معروف است که روزی مجنون در خانه کعبه شنید
که مردی لیلی را می خواند
دلشاد شد که بی گمان لیلی در همان حوالی است...
و دمی بعد به دیدار او خواهد رسید
اما به جای لیلی زن دیگری را دید
که آمد و با آن مرد به راهی رفتند
مجنون از این واقعه سخت در شگفت شد
و چون به یاران رسید، گفت
امروز حادثه ای عجیب دیدم که مردی نام لیلی را می بُرد
و مقصودش کسی دیگر بود
و عجبا از این حادثه که هر روز در زندگی ما رخ می دهد
هر روز نام لیلی یگانة عالم را که هزار لیلی مجنون اوست
بر زبان می آوریم و کسی دیگر
یا چیزی دیگر را اراده می کنیم

آن گدا گوید "خدا" از بهر نان
متقی گوید خدا از عین جان
سالها گوید "خدا" آن نان خواه
همچو خر مصحف کشد از بهر کاه
مولانا

بر گرفته از مقدمه کتاب گنج رحمت
به قلم حسین الهی قمشه ای

نوع مطلب :
برچسب ها : "لیلی و مجنون"،
لینک های مرتبط :

سریال «روزگار تلخ و شیرین» در دهه کرامت به روی آنتن می رود

نویسنده و کارگردان سریال «روزگار تلخ و شیرین» گفت: پس از پایان تصویر‌برداری، این سریال به مرحله تدوین راه یافت که به امید خدا در دهه کرامت به روی آنتن خواهد رفت.
 به گزارش دبیرخانه شورای هماهنگی جشن های مردمی دهه کرامت، آرش رمضانی فوکلایی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین» با اشاره به این مطلب که سکانس پایانی این سریال در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تصویر‌برداری شد، گفت: پس از پایان تصویر‌برداری، این سریال به‌مرحله تدوین راه یافت که به امید خدا در دهه کرامت به روی آنتن خواهد رفت.
 
آرش رمضانی فوکلایی، با اشاره به اینکه تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه سال جاری در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است، اظهار داشت: لوکیشن‌های این سریال در مناطق اطاق‌سرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا شهر زیبای گلوه‌گاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا‌(ع) انتخاب و تصویر‌برداری آن به پایان رسید و به‌مرحله تدوین راه یافت.
 
وی افزود: داستان این سریال که با مضمون طنز اجتماعی و اخلاقی و ایثار و درستکاری و کارآفرینی بوده است، به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل‌کرده و روستایی می‌پردازد که در یک منطقه روستایی بنام کوهپاسرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می‌کند، وی به دلیل از دست دادن پدر ومادرش و نداشتن کار نزد خانواده تنها خواهرش خاتون زندگی می‌کند.
 
وی باتلاش و پشتکار اقدام به‌تأسیس گل‌خانه و کار‌آفرینی می‌کند و در ماجرایی کلیه خود به دختر یک رفتگر پیر که فقر مالی داشته و نیاز به پیوند کلیه دارد اهدا می‌کند و داستان ادامه می‌یابد.
 
رمضانی با اشاره به اینکه بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند، تصریح کرد: در این سریال از هنرمندان تمامی شهرستان‌های مازندران بهره‌مند شدیم.
 
نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین با اشاره به این‌که فیلمنامه این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی‌نیا نوشته شده است ادامه داد: هم‌اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.
 
یادآور می‌شود، این پروژه محصول سیمای امور استان‌هاست که در دهه کرامت امسال از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.
پایان پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها : دبیرخانه شورای هماهنگی، جشن های مردمی دهه کرامت، سریال «روزگار تلخ و شیرین» در دهه کرامت به روی آنتن می رود،
لینک های مرتبط :
شنبه 20 تیر 1394
سه شنبه 16 تیر 1394 11:11 شماره خبر : 3322030

سریال «روزگار تلخ و شیرین» در دهه کرامت به روی آنتن می رود

سریال-«روزگار-تلخ-و-شیرین»-در-دهه-کرامت-به-روی-آنتن-می-رود

کانون خبرنگاران نبأ : نویسنده و کارگردان سریال «روزگار تلخ و شیرین» گفت: پس از پایان تصویر‌برداری، این سریال به مرحله تدوین راه یافت که به امید خدا در دهه کرامت به روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، آرش رمضانی فوکلایی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین» با اشاره به این مطلب که سکانس پایانی این سریال در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تصویر‌برداری شد، گفت: پس از پایان تصویر‌برداری، این سریال به‌مرحله تدوین راه یافت که به امید خدا در دهه کرامت به روی آنتن خواهد رفت.

آرش رمضانی فوکلایی، با اشاره به اینکه تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه سال جاری در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است، اظهار داشت: لوکیشن‌های این سریال در مناطق اطاق‌سرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا شهر زیبای گلوه‌گاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا‌(ع) انتخاب و تصویر‌برداری آن به پایان رسید و به‌مرحله تدوین راه یافت.

وی افزود: داستان این سریال که با مضمون طنز اجتماعی و اخلاقی و ایثار و درستکاری و کارآفرینی بوده است، به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل‌کرده و روستایی می‌پردازد که در یک منطقه روستایی بنام کوهپاسرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می‌کند، وی به دلیل از دست دادن پدر ومادرش و نداشتن کار نزد خانواده تنها خواهرش خاتون زندگی می‌کند.

وی باتلاش و پشتکار اقدام به‌تأسیس گل‌خانه و کار‌آفرینی می‌کند و در ماجرایی کلیه خود به دختر یک رفتگر پیر که فقر مالی داشته و نیاز به پیوند کلیه دارد اهدا می‌کند و داستان ادامه می‌یابد.

رمضانی با اشاره به اینکه بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش‌آفرینی پرداخته‌اند، تصریح کرد: در این سریال از هنرمندان تمامی شهرستان‌های مازندران بهره‌مند شدیم.

نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین  با اشاره به این‌که فیلمنامه این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی‌نیا نوشته شده است ادامه داد: هم‌اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.

یادآور می‌شود، این پروژه محصول سیمای امور استان‌هاست که در دهه کرامت امسال از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.

حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتینوع مطلب :
برچسب ها : ایکنا، سریال، «روزگار تلخ و شیرین»، در دهه کرامت به روی آنتن می رود،
لینک های مرتبط :
اخبار > «رستگاری در سحرگاه» در آمل

  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با لیالی قدر

«رستگاری در سحرگاه» در آمل

به گزارش سایت سیمرغ - مازندران: نمایش رستگاری در سحرگاه  به نویسندگی مهیار کمانگری همزمان با ایام شهادت امیرالمونین علی(ع) توسط هنرمندان انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و با حمایت شورای اسلامی شهر آمل به روی صحنه می رود.

این نمایش به برهه های مختلف زندگی و عمر با برکت آن حضرت از ولادت تا شهادت ایشان می پردازد.

نمایش «رستگاری در سحرگاه» به کارگردانی مشترک مهیار کمانگری و سید امیررضا مدنی در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل  اجرا خواهد شد.

در این نمایش بالغ بر هفتاد نفر از هنرمندان آملی حضور و مشارکت  خواهند داشت.

 


١٤:٣٩ - یکشنبه ١٤ تیر ١٣٩٤    /    شماره : ٤٨٤٢١    /    تعداد نمایش : ١٠

نوع مطلب :
برچسب ها : سایت بسیج هنرمندان: همزمان با لیالی قدر «رستگاری در سحرگاه» در آمل،
لینک های مرتبط :
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۷
تاریخ چاپ : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲
نمایش «رستگاری در سحرگاه» در آمل اجرا می‌شود

نمایش «رستگاری در سحرگاه» از 21 تا 25 تیرماه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل به صحنه می‌رود.


به گزارش سایت ایران تئاتر، این نمایش به نویسندگی مهیار کمانگری و مهیار کمانگری و سیدامیررضا مدنی با همکاری انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و حمایت شورای اسلامی این شهرستان از 21 تا 25 تیرماه ساعت 22، در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل اجرا می‌شود.

داستان نمایش «رستگاری در سحرگاه» به زندگانی حضرت علی(ع) از بدو زندگی تا شهادت این اسوه عدالت، با نگاهی به مسائل سیاسی و اجتماعی زمان حیات ایشان می‌پردازد و گریزی هم به برخی از مسائل مرتبط با جامعه امروز و مسأله ولایت‌پذیری دارد.

حدود 70 هنرمند و هنرور و عوامل فنی آملی در این نمایش  همکاری دارند، که  15تن از این هنرمندان، کودکان و نوجوانانی با پیشینه بازی در تئاترهای دانش‌آموزی  هستند.

 «رستگاری در سحرگاه» با همکاری کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، مؤسسات فرهنگی هنری «همایش آرای سبحان» و «ندای بید مجنون» و با حمایت جمعی از عاشقان اهل بیت(ع) تولید شده است.

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نمایش «رستگاری در سحرگاه» در آمل اجرا می‌شود، ایران تئاتر،
لینک های مرتبط :
یک شنبه 14 تیر 1394
یک شنبه 14 تیر 1394 16:02 شماره خبر : 3323578

همزمان با لیالی قدر؛

نمایش «رستگاری در سحرگاه» در آمل اجرا می‌شود

%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%c2%ab%d8%b1%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%ad%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%c2%bb-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d9%84-%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%b4%d9%88%d8%af

کانون خبرنگاران نبأ: نمایش رستگاری در سحرگاه به کارگردانی مشترک مهیار کمانگری و سیدامیررضا مدنی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل اجرا خواهد شد.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، نمایش رستگاری در سحرگاه به نویسندگی مهیار کمانگری همزمان با ایام شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) توسط هنرمندان انجمن نمایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل و با حمایت شورای اسلامی شهر آمل به روی صحنه می‌رود.

این نمایش به برهه‌های مختلف زندگی و عمر با برکت آن حضرت از ولادت تا شهادت می‌پردازد.

نمایش رستگاری در سحرگاه به کارگردانی مشترک مهیار کمانگری و سیدامیررضا مدنی در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان آمل اجرا خواهد شد.

یادآور می‌شود، در این نمایش بالغ بر 70 نفر از هنرمندان آملی حضور و مشارکت خواهند داشت.

حمیدرضا گل‌محمدی

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نمایش «رستگاری در سحرگاه» در آمل اجرا می‌شود، ایکنا،
لینک های مرتبط :آرش رمضانی فوکلائی در گفتگو با پانا
50 هنرمند مازنی در سریال «روزگار تلخ و شیرین» نقش آفرینی کرده اند


خبرگزاری پانا: کارگردان سریال «روزگار تلخ و شیرین» گفت: تصویر برداری کلیه سکانس های این سریال به پایان رسیده و وارد مرحله تدوین شده است.

آرش رمضانی فوکلائی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین» در گفت و گو با خبرنگار پانا، ضمن اشاره به این موضوع که تصویربرداری این سریال از چهارم خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است گفت: لوکیشن های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا و ... شهر زیبای گلوگاه بندپی شرقی و قسمتی از آن نیز در شهر بابل ، بابلسر، بهنمیر و مشهد مقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) انتخاب و تصویر برداری شد و اکنون به مرحله تدوین راه یافته است.

وی افزود: داستان این سریال که  با مضمون طنز اجتماعی  است  به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل کرده و روستایی می پردازد که در یک منطقه روستایی  بنام کوهپا سرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می کند، وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خانواده  تنها خواهرش خاتون و شوهر خواهرش قربون و دوخواهر زاده اش سلیمون که عشق خوانندگی و  آنور آب رفتن می باشد و شهربانودیگر خواهر زاده اش که دانشجوی رشته پزشکیست زندگی می کند ، وی در این بین برای پیدا کردن کار و ازدواج کردن به معظلات و مشکلاتی برخورد می کند که...

رمضانی با اشاره به این مطلب که بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند تصریح کرد: در این سریال  از هنرمندان تمامی شهرستان های استان مازندران بهره مند شدیم.

 نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین » با اشاره به این موضوع که فیلمنامه  این سریال بر اساس  داستانی از الهام علی نیا نوشته شده است تصریح کرد: هم اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.

وی ادامه داد: بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند، عبارتند از عسگری رییسی سوادکوهی، مرضیه ابراهیمی ، بهزاد خادمی، ابوالفضل شانه بند پور، فاطمه علیجانی، رجبعلی بریمانی، مجید کاشفی پور، محمد حسن جعفری ، علیرضا دشتی، میر رحیم حسینی، سیده  فاطمه مومنی پور،  سیده نازنین حسینی، بیژن رسولی ، فاطمه محمدی، یوسف حسن زاده، احسان حاجی پور، محمد زمان مرتضی پور، محمود ولیزاده، علی عرب لاریمی، صغری آدینه، اسماعیل فلاح ،حسین توهمی، مهین رحیمی ، حجت مهدی نیا فیروز جایی، رمضان مهدی زاده، محمداسدی، امیر کرمانی، مریم فضل الله پور  و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و...

به گفته حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مدیر روابط عمومی پروژه، این سریال محصول سیمای امور استان هاست که در دهه کرامت از شبکه های سراسری پخش خواهدشد.

 

 
منتشر شده
کدخبر:368401منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۴ چهاردهم تیر
نوع مطلب :
برچسب ها : آرش رمضانی فوکلائی، در گفتگو با پانا، 50 هنرمند مازنی، در سریال «روزگار تلخ و شیرین»، نقش آفرینی،
لینک های مرتبط :

پایان تصویربرداری سریال روزگار تلخ و شیرین

نویسنده و کارگردان روزگار تلخ و شیرین گفت: تصویربرداری همه سکانس‌های این سریال به پایان رسیده و به مرحله تدوین راه پیدا کرده است. / گزارش تصویری

سایت بندپی – سرویس خبری: آرش رمصانی فوکلایی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین با اشاره به اینکه تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است، اظهار داشت: لوکیشن‌های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، ادملا، شهر زیبای گلوگاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) انتخاب و تصویر برداری آن به پایان رسید و به مرحله تدوین راه یافت.

رمضانی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند، تصریح کرد: در این سریال از هنرمندان تمامی شهرستان‌های مازندران بهره مند شدیم. و هم اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.

داستان این سریال که با مضمون طنز اجتماعی بوده، به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل کرده و روستایی می‌پردازد که در یک منطقه روستایی بنام کوهپایه سرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می‌کند، وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خانواده  تنها خواهرش خاتون و شوهر خواهرش قربون و دوخواهرزاده‌اش سلیمون که عشق خوانندگی و  آنور آب رفتن بوده و شهربانو دیگر خواهرزاده‌اش که دانشجوی رشته پزشکیست زندگی می‌کند. وی در این بین برای پیدا کردن کار و ازدواج کردن به معظلات و مشکلاتی برخورد می‌کند.

کارگردان این سریال گفت: فیلمنامه این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی نیا نوشته شده است. مشاور پروژه سید احمد طاهرپور، دستیار اول و مدیر برنامه‌ریز این سریال محسن نجفی، تصویر برداران و نورپردازان عقیل قلی نیا و مانی بختیاری نژاد، صدا بردار مصطفی مقدس و دستیار تصویر محمد قنبری، امید طیبی تلوکی دستیار صدا محمد زمان مرتضی پور، تصویر و عکاس پشت صحنه عباس حنانی، گریم تکتم بزرگی و ناصر توکلی، منشی صحنه حنانه بزرگی مسئول هماهنگی محمد فیروزی بندپی، مدیر صحنه و تدارکات سلمان آشتیانی، مسئول بخش رایانه و گرافیک  الهام علی نیا مدیر تولید و هماهنگی محمود حسینی بصرا و مدیر روابط عمومی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی»  به عنوان عوامل فنی یاریگر ما هستند.

وی ادامه داد: بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند، عبارتند از عسگری رئیسی سوادکوهی، مرضیه ابراهیمی، بهزاد خادمی، ابوالفضل شانه بندپور، فاطمه علیجانی، رجب‌علی بریمانی، مجید کاشفی پور، محمد حسن جعفری، علیرضا دشتی، میررحیم حسینی، سیده فاطمه مومنی پور، سیده نازنین حسینی، بیژن رسولی، فاطمه محمدی، یوسف حسن‌زاده، احسان حاجی پور، محمد زمان مرتضی پور، محمود ولیزاده، علی عرب لاریمی، صغری آدینه، اسماعیل فلاح ،حسین توهمی، مهین رحیمی ، حجت مهدی نیا فیروز جایی، رمضان مهدی زاده، محمداسدی، امیر کرمانی، مریم فضل الله پور  و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی است.

این پروژه محصول سیمای امور استان هاست که در دهه کرامت از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

خبر توسط حمیدرضا گل محمدی (مسئول روابط عمومی سریال روزگار تلخ و شیرین) برای سایت بندپی ارسال شده است.

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : سایت بندپی، پایان، تصویربرداری، سریال، روزگار تلخ و شیرین،
لینک های مرتبط :

گزارش تصویری از مراحل تصویربرداری سریال روزگار تلخ و شیرین / عکس : یاسر ملانژاد

R.Talkh o Shirin 01

R.Talkh o Shirin 02

R.Talkh o Shirin 03

R.Talkh o Shirin 04

R.Talkh o Shirin 06

R.Talkh o Shirin 07

R.Talkh o Shirin 08

R.Talkh o Shirin 09

R.Talkh o Shirin 10نوع مطلب : عکس Photo، اخبار News، 
برچسب ها : سایت بندپی، گزارش، تصویری، مراحل، تصویربرداری، سریال، روزگار تلخ و شیرین،
لینک های مرتبط :

تاریخ:01:04-1394/04/10
ماجرای سریال تلخ و شیرین در پایان راه
اصلاح پرس: آرش رمصانی فوکلایی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین با اشاره به اینکه تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است، اظهار داشت: لوکیشن‌های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا شهر زیبای گلوه گاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) انتخاب و تصویر برداری آن به پایان رسید و به مرحله تدوین راه یافت.

وی افزود: داستان این سریال که با مضمون طنز اجتماعی بوده، به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل کرده و روستایی می‌پردازد که در یک منطقه روستایی بنام کوهپا سرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می‌کند، وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خانواده  تنها خواهرش خاتون و شوهر خواهرش قربون و دوخواهر زاده‌اش سلیمون که عشق خوانندگی و  آنور آب رفتن بوده و شهربانو دیگر خواهر زاده‌اش که دانشجوی رشته پزشکیست زندگی می‌کند. وی در این بین برای پیدا کردن کار و ازدواج کردن به معظلات و مشکلاتی برخورد می‌کند.

رمضانی با اشاره به اینکه بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند، تصریح کرد: در این سریال از هنرمندان تمامی شهرستان‌های مازندران بهره مند شدیم.

نویسنده،کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین  با اشاره به اینکه فیلمنامه  این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی نیا نوشته شده است ادامه داد: مشاور پروژه سید احمد طاهرپور، دستیار اول و مدیر برنامه‌ریز این سریال محسن نجفی، تصویر برداران و نورپردازان عقیل قلی نیا و مانی بختیاری نژاد، صدا بردار مصطفی مقدس و دستیار تصویر محمد قنبری، امید طیبی تلوکی دستیار صدا محمد زمان مرتضی پور، تصویر و عکاس پشت صحنه عباس حنانی، گریم تکتم بزرگی و ناصر توکلی، منشی صحنه حنانه بزرگی مسئول هماهنگی محمد فیروزی بند پی، مدیر صحنه و تدارکات سلمان آشتیانی، مسئول بخش رایانه و گرافیک  الهام علی نیا مدیر تولید و هماهنگی محمود حسینی بصرا و مدیر روابط عمومی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی»  به عنوان عوامل فنی یاریگر ما هستند.

رمضانی تصریح کرد: هم اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.

وی ادامه داد: بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند، عبارتند از عسگری رئیسی سوادکوهی، مرضیه ابراهیمی، بهزاد خادمی، ابوالفضل شانه بندپور، فاطمه علیجانی، رجب‌علی بریمانی، مجید کاشفی پور، محمد حسن جعفری، علیرضا دشتی، میررحیم حسینی، سیده فاطمه مومنی پور، سیده نازنین حسینی، بیژن رسولی، فاطمه محمدی، یوسف حسن‌زاده، احسان حاجی پور، محمد زمان مرتضی پور، محمود ولیزاده، علی عرب لاریمی، صغری آدینه، اسماعیل فلاح ،حسین توهمی، مهین رحیمی ، حجت مهدی نیا فیروز جایی، رمضان مهدی زاده، محمداسدی، امیر کرمانی، مریم فضل الله پور  و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی است.

رمضانی ادامه داد: این پروژه محصول سیمای امور استان هاست که در دهه کرامت از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.


نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : اصلاح پرس، ماجرای سریال، تلخ و شیرین، پایان راه،
لینک های مرتبط :

مازندران

پایان تصویربرداری «روزگار تلخ و شیرین»

نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین» از برداشت سکانس پایانی این سریال در جوار بارگاه مقدس امام رضا(ع) خبر داد و گفت: تصویربرداری همه سکانس‌های این سریال به پایان رسیده و پروژه وارد مرحله تدوین شده است...
1394/04/10
نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین» از برداشت سکانس پایانی این سریال در جوار بارگاه مقدس امام رضا(ع) خبر داد و گفت: تصویربرداری همه سکانس‌های این سریال به پایان رسیده و پروژه وارد مرحله تدوین شده است. «روزگار تلخ و شیرین» محصول سیمای امور استان‌هاست که در دهه کرامت از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.
به گزارش همشهری، «آرش رمضانی فوکلائی» با بیان این‌که تصویربرداری این سریال از 4 خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورد، گفت: لوکیشن‌های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا و شهر زیبای گلوگاه بندپی شرقی و قسمتی هم در شهرهای بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس بود. وی افزود: داستان این سریال که در قالب طنز اجتماعی است به زندگی فریدون، شخصیتی تحصیلکرده و روستایی می‌پردازد که در یک منطقه روستایی به‌نام «کوه‌پاسرا» در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می‌کند. وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خواهرش خاتون، شوهرخواهرش قربون و خواهرزاده‌هایش زندگی می‌کند. او برای پیدا کردن کار و ازدواج به معضلات و مشکلاتی برخورد می‌کند. رمضانی با اشاره به حضور بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال اظهار کرد: در این سریال  از هنرمندان همه شهرستان‌های مازندران دعوت به کار شد. فیلمنامه این سریال بر اساس طرح داستانی از «الهام علی‌نیا» نوشته شده است. مشاور پروژه «سیداحمد طاهرپور»، دستیار اول و مدیربرنامه‌ریز «محسن نجفی»، تصویربرداران و نورپردازان «عقیل  قلی‌نیا» و «مانی بختیاری‌نژاد»، صدابردار «مصطفی مقدس»، دستیار تصویربرداری «محمد قنبری» و «امید طیبی تلوکی»، دستیار صدا «محمدزمان مرتضی‌پور»، تصویر و عکاس پشت صحنه «عباس حنانی»، گریم «تکتم بزرگی»و«ناصر توکلی»، منشی صحنه «حنانه بزرگی»، مسئول هماهنگی «محمد فیروزی بندپی»، مدیر صحنه و تدارکات «سلمان آشتیانی»، مسئول بخش رایانه و گرافیک « الهام علی‌نیا»، مدیر تولید و هماهنگی«محمود حسینی‌بصرا» و مدیر روابط عمومی «حمیدرضا گل‌محمدی تواندشتی» در تولید این سریال نقش داشتند. گروه‌های موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی هم در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند. رمضانی گفت: این سریال محصول شرکت فیلمسازان تصویر شمال است که با همکاری امام جمعه، شهرداری، شورای اسلامی شهر، بخشداری، آموزش و پرورش، پاسگاه انتظامی، مدیران آموزشگاه‌های نمونه دولتی حضرت علی اکبر(ع) و حضرت ولی‌عصر(عج) شهر گلوگاه بندپی شرقی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل و معاونت سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندهی نیروی انتظامی استان مازندران، آستان  قدس رضوی، شهرداری و شورای اسلامی شهر  امیرکلا و تعدادی از فعالان بخش خصوصی  منطقه تولید شده است.

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : همشهری آن لاین مازندران، پایان، تصویربرداری، «روزگار تلخ و شیرین»،
لینک های مرتبط :

پایان تصویربرداری سریال روزگار تلخ و شیرین در مازندران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، آرش رمصانی فوکلایی، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین با اشاره به اینکه تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است، اظهار داشت: لوکیشن های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا شهر زیبای گلوه گاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) انتخاب و تصویر برداری آن به پایان رسید و به مرحله تدوین راه یافت.وی افزود: داستان این سریال که با مضمون طنز اجتماعی بوده، به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل کرده و روستایی می پردازد که در یک منطقه روستایی بنام کوهپا سرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می کند، وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خانواده تنها خواهرش خاتون و شوهر خواهرش قربون و دوخواهر زاده اش سلیمون که عشق خوانندگی و آنور آب رفتن بوده و شهربانو دیگر خواهر زاده اش که دانشجوی رشته پزشکیست زندگی می کند. وی در این بین برای پیدا کردن کار و ازدواج کردن به معظلات و مشکلاتی برخورد می کند.رمضانی با اشاره به اینکه بیش از 50 تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند، تصریح کرد: در این سریال از هنرمندان تمامی شهرستان های مازندران بهره مند شدیم.نویسنده،کارگردان و تهیه کننده سریال روزگار تلخ و شیرین با اشاره به اینکه فیلمنامه این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی نیا نوشته شده است ادامه داد: مشاور پروژه سید احمد طاهرپور، دستیار اول و مدیر برنامه ریز این سریال محسن نجفی، تصویر برداران و نورپردازان عقیل قلی نیا و مانی بختیاری نژاد، صدا بردار مصطفی مقدس و دستیار تصویر محمد قنبری، امید طیبی تلوکی دستیار صدا محمد زمان مرتضی پور، تصویر و عکاس پشت صحنه عباس حنانی، گریم تکتم بزرگی و ناصر توکلی، منشی صحنه حنانه بزرگی مسئول هماهنگی محمد فیروزی بند پی، مدیر صحنه و تدارکات سلمان آشتیانی، مسئول بخش رایانه و گرافیک الهام علی نیا مدیر تولید و هماهنگی محمود حسینی بصرا و مدیر روابط عمومی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به عنوان عوامل فنی یاریگر ما هستند.رمضانی تصریح کرد: هم اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند.وی ادامه داد: بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند، عبارتند از عسگری رئیسی سوادکوهی، مرضیه ابراهیمی، بهزاد خادمی، ابوالفضل شانه بندپور، فاطمه علیجانی، رجب علی بریمانی، مجید کاشفی پور، محمد حسن جعفری، علیرضا دشتی، میررحیم حسینی، سیده فاطمه مومنی پور، سیده نازنین حسینی، بیژن رسولی، فاطمه محمدی، یوسف حسن زاده، احسان حاجی پور، محمد زمان مرتضی پور، محمود ولیزاده، علی عرب لاریمی، صغری آدینه، اسماعیل فلاح ،حسین توهمی، مهین رحیمی ، حجت مهدی نیا فیروز جایی، رمضان مهدی زاده، محمداسدی، امیر کرمانی، مریم فضل الله پور و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی است.رمضانی ادامه داد: این پروژه محصول سیمای امور استان هاست که در دهه کرامت از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.انتهای پیام/ج

مازندران 24 – پایگاه خبری مازندران

کد مطلب: 249121485

آدرس مطلب: http://mazandaran24.ir/mazandaran/?p=21485

برای چاپ خبر اینجا کلیک کنید

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : مازندران 24، پایان، تصویربرداری، سریال، روزگار تلخ و شیرین، مازندران،
لینک های مرتبط :


تصویر برداری سریال روزگار تلخ و شیرین در مازندران به اتمام رسید‎

نویسنده و کارگردان «روزگار تلخ و شیرین » از سکانس پایانی این سریال در جوار بارگاه مقدس امام رضا (ع) خبر داد و گفتتصویر برداری کلیه سکانس های این سریال به پایان رسیده و به مرحله تدوین راه پیدا کرده است.
«آرش رمصانی فوکلائی»، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین » با اشاره به این مطلب که تصویری برداری این سریال از چهارم خرداد ماه در منطقه گلوگاه بندپی شهرستان بابل کلید خورده است گفت: لوکیشن های این سریال در مناطق اطاقسرا، مشهدسرا، افرابن، خجرو، عدملا و … شهر زیبای گلوه گاه بندپی شرقی و قسمتی از آن در شهر بابل ، بابلسر، بهنمیر و مشهدمقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) انتخاب و تصویر برداری آن به پایان رسید و به مرحله تدوین راه یافت.
وی افزود: داستان این سریال که  با مضمون طنز اجتماعی  است  به ماجرای فریدون، شخصیتی تحصیل کرده و روستایی می پردازد که در یک منطقه روستایی  بنام کوهپا سرا در گلوگاه بندپی شرقی زندگی می کند، وی به دلیل از دست دادن پدر و مادرش و نداشتن کار نزد خانواده  تنها خواهرش خاتون و شوهر خواهرش قربون و دوخواهر زاده اش سلیمون که عشق خوانندگی و  آنور آب رفتن می باشد و شهربانودیگر خواهر زاده اش که دانشجوی رشته پزشکیست زندگی می کند ، وی در این بین برای پیدا کردن کار و ازدواج کردن به معظلات و مشکلاتی برخورد می کند که…
رمضانی با اشاره به این مطلب که بیش از ۵۰ تن از هنرمندان سراسر استان در این سریال به نقش آفرینی پرداخته اند تصریح کرد: در این سریال  از هنرمندان تمامی شهرستان های استان مازندران بهره مند شدیم
 نویسنده ،کارگردان و تهیه کننده سریال «روزگار تلخ و شیرین » با ارایه این مطلب که فیلمنامه  این سریال بر اساس طرح داستانی از الهام علی نیا نوشته شده است ادامه داد: مشاور پروژه «سید احمد طاهر پور» ، دستیار اول و مدیر برنامه ریز این سریال «محسن نجفی» ، تصویر برداران و نورپردازان «عقیل  قلی نیا» و «مانی بختیاری نژاد»، صدا بردار «مصطفی مقدس» و ، دستیار تصویر «محمد قنبری» ،«امید طیبی تلوکی» دستیار صدا «محمد زمان مرتضی پور»، تصویر و عکاس پشت صحنه «عباس حنانی»، گریم «تکتم بزرگی»و«ناصر توکلی» ، منشی صحنه «حنانه  بزرگی» مسئول هماهنگی «محمد فیروزی بند پی» ،مدیر صحنه و تدارکات «سلمان آشتیانی » ، مسئول بخش رایانه و گرافیک « الهام علی نیا» مدیر تولید و هماهنگی« محمود حسینی بصرا» ،  و مدیر روابط عمومی «حمیدرضا گل محمدی تواندشتی»  به عنوان عوامل فنی یاریگر ما هستند.
رمضانی تصریح کرد:هم اکنون دو گروه موسیقی مازندرانی ، پاپ و سنتی در حال تنظیم آهنگ برای این سریال هستند .
وی ادامه داد: بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند، عبارتند از عسگری رییسی سوادکوهی، مرضیه ابراهیمی ، بهزاد خادمی، ابوالفضل شانه بند پور، فاطمه علیجانی، رجبعلی بریمانی، مجید کاشفی پور، محمد حسن جعفری ، علیرضا دشتی، میر رحیم حسینی، سیده  فاطمه مومنی پور،  سیده نازنین حسینی، بیژن رسولی ، فاطمه محمدی، یوسف حسن زاده، احسان حاجی پور، محمد زمان مرتضی پور، محمود ولیزاده، علی عرب لاریمی، صغری آدینه، اسماعیل فلاح ،حسین توهمی، مهین رحیمی ، حجت مهدی نیا فیروز جایی، رمضان مهدی زاده، محمداسدی، امیر کرمانی، مریم فضل الله پور  و حمیدرضا گل محمدی تواندشتی و… 
رمضانی افزود این سریال محصول شرکت فیلم سازان تصویر شمال می باشد که با همکاری امام جمعه، شهرداری ، شورای شهر ، بخشداری، آموزش و پرورش، پاسگاه انتظامی ، مدیران آموزشگاه های نمونه دولتی حضرت علی اکبر ، حضرت ولی عصر شهر گلوگاه بندپی شرقی، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بابل و معاونت سینمائی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرماندهی نیروی انتظامی استان مازندران، آستان  مقدس رضوی، شهرداری و شورای اسلامی شهر  امیرکلا، آموزشگاه نمونه دولتی شفیع زاده، شرکت ساختمانی رجب پور شهرامیرکلا، دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیمارستان شهید بهشتی و آیت ا… روحانی بابل، شهرداری بهنمیر، مجموعه تفریحی باغ آلوچه بهنمیر، کارتینک اتوموبیلرانی بابلسر،  سرپرستی موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج شمال کشور، تهیه و تولید می گردد .
 وی در پایان ادامه داد: این پروژه محصول سیمای امور استان هاست که در دهه کرامت از شبکه های سراسری پخش خواهدشد.
نوع مطلب :
برچسب ها : سایت شوار، تصویر برداری، سریال، روزگار تلخ و شیرین، مازندران، اتمام، ،
لینک های مرتبط :
printlogo


کد خبر: 24013تاریخ: 1394/2/19 00:00
جعبه جادو

آغاز «روزگار تلخ شیرین» در «گلوگاه»
مجموعه تلویزیونی «روزگار تلخ شیرین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آرش رمضانی فوکلائی با حضور مسئولان استانی در شهر کوهستانی «گلوگاه» شهرستان بابل کلید خورد.
رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بابل در جمع مسئولان استانی و دست‌اندرکاران این مجموعه با اشاره به اهمیت هنر و نقش تاثیرپذیر آن در جامعه گفت: یک اثر هنری نمایشی نظیر مجموعه تلویزیونی «روزگار تلخ و شیرین» که امروز شاهد کلید خوردنش هستیم، از قرار گرفتن زیبایی‌ها و هنرهای مختلف و عوامل انسانی خلق می‌شود. سید ابراهیم حسینی اظهار کرد: هنرمندانی که برای خلق یک چنین اثری فصلی را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند و تمام زیبایی‌ها را در یک بسته فرهنگی همچون سریال تلویزیونی فراهم می‌آورند ، همدلی و هم زبانی را با خود به همراه دارند.
در ادامه آرش رمضانی فوکلائی تهیه‌کننده و کارگردان این مجموعه تلویزیونی با اعلام این مطلب که تولید این پروژه قرار بود در اسفند 93 آغاز شود، گفت: با توجه به مقارن بودن ایام فاطمیه تصویربرداری این مجموعه به اردیبهشت امسال به تاخیر افتاد و امروز با کش و قوس‌هایی که در سر راه داشتیم، اجرای این پروژه در شهر زیبای کوهستانی جنگلی گلوگاه منطقه بندپی غربی شهرستان بابل کلید خورد.

نوع مطلب :
برچسب ها : روزنامه امتیاز، آغاز، «روزگار تلخ شیرین»، «گلوگاه»،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic