تبلیغات
مازرون نمایشmazronnamaesh - مطالب آذر 1394
مازرون نمایشmazronnamaesh
دانش خود را هیچگاه احتکار نکنید / دکتر قریب
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مازرون نمایش به ارسال اخبار، مطالب و موضوعاتی در باره نمایش های اجراء شده در مازندران می پردازد .

مدیر وبلاگ : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظرتان در باره وبلاگ چیست؟


خبرنگارآریادربابلسر گزارش داد:
رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران
14 آذر 1394 - 12:35:34 ب.ظ


برگزاری آریا- معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران از فعالیت کانون تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران در دانشگاه مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران دربابلسر،سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در مراسم رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» که پس از اجرای پایانی نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش هنر و تاثیر گذاری آن درجامعه گفت: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی ارتقای سطح فرهنگی و هنری دانشجویان در سطح دانشگاه است که در دانشگاه مازندران در طول این چند سال از سوی واحد مدیریت فعالیت های دینی هنری و ادبی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که مدیریت آن را آقای گل محمدی ازکارشناسان تئاتر این نهاد بر عهده داشتند، شاهد فعالیت های خوبی از ایشان در امور هنری بالاخص تئاتر بوده ایم  
وی افزود: امروز شاهد رونمایی از کتابی به نام عقبه اخلاص هستیم که حاصل فعالیت سی ساله ایشان با برگزاری کلاس های آموزشی تئاتر ویژه دانشجویان، به رشته تحریر در آوردن نمایش نامه و اجرای نمایش در سطح دانشگاه مازندران است. این کتاب شامل ده نمایش نامه کوتاه و بلند است و امیدواریم که در آینده نزدیک نیز شاهد چاپ کتاب بعدی ایشان باشیم. 
تقوی از فعالیت کانون تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران در دانشگاه مازندران خبر داد و تصریح کرد: با توجه به گذشت یک سال از بازنشستگی آقای گل محمدی، ایشان هم چنان با جهاد دانشگاهی به عنوان یک نیروی افتخاری در بخش هنری همکاری دارند و کانون تئاتر جهاد دانشگاهی با حضور ایشان به فعالیت ادامه خواهد داد.
در ادامه جعفر رضازاده مدیر حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران نیز ضمن ارایه مطالبی در باره فعالیت های هنری در سطح دانشگاه افزود: یکی از امور مهمی که معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران در نظر دارد حمایت از فعالیت های هنری دانشجویان در سطح دانشگاه است که تا آنجائیکه مقدور باشد از این حمایت ها دریغ نمی کنیم.        

وی افزود: در مراسم رونمایی نمایش نامه عقبه اخلاص در روز پایانی اجرای نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» حضور داریم، جا دارد که از زحمات نویسنده این کتاب آقای گل محمدی که در حیطه هنر و تئاتر و همکاری با دانشگاه در طول سی سال خدمت صادقانه ایشان قدردانی کرد.           
در ادامه این مراسم با حضور جعفر رضازاده مدیر حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران، مهندس پاشا مشاور جهاد دانشگاهی واحد مازندران از کتاب نمایش نامه عقبه اخلاص رونمایی شد و به پاس سی سال خدمت در جهاد دانشگاهی واحد مازندران به نویسنده کتاب لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد.           

گفتنی است که در پایان این مراسم نیز از بازیگران و عوامل نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» که به مدت پنج روز از سی ام آبان ماه تا چهارم آذر ماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران به روی صحنه رفت با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

http://www.aryanews.com/News.aspx?code=20151205123534112&svc=77
Copyright © 2004-2013 Arya News Agency, All rights reservedنوع مطلب :
برچسب ها : خبرگزاری آریا: رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : خبر گزاری آریا،

نقدی بر نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» در دانشگاه مازندران

تاریخ 11:32:54 1394/09/18
منبع: روابط عمومی دانشگاه مازندران
کد خبر: 20753
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از هنرمندان محمود آبادی و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران از سی ام آبان ماه لغایت چهارم آذر ماه  در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت.
نقدی بر نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» در دانشگاه مازندران به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از هنرمندان محمود آبادی و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران از سی ام آبان ماه لغایت چهارم آذر ماه  در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت.
 
 حمیدرضا گل محمدی کارشناس نمایش:
 
       این نمایش که از اقبال خوب مخاطبان دانشجویی برخوردار بود یک تراژدی است که به جامعه انسانی بر می گردد.

       اریکس شخصیت اصلی این نمایش با اشخاصی که از نظر فکری پلید و  کج اندیش هستند به جدال پرداخته و آن ها را به هلاکت می رساند، در عاقبت به این نتیجه می رسد که خود نیز به گونه ای شبیه آن هاست و تفکردرستی ندارد و از دیگران بدتر است، لذا تصمیم می گیرد که خودر را به هلاکت برساند تا اینکه از این طریق بتواند جامعه و بشریت را نجات دهد. به گونه ای دیگر می توان گفت اریکس با کشتن نفس خود تحولی در خود و جامعه  ایجاد می کند.

ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : خبر: نقدی بر نمایش، «اعتراف در آدمستان، همدستان قتل اریکس»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : خبر،
اخبار > از هنرمند برجسته بسیجی رشته خوشنویسی مازندران تجلیل به عمل آمداز هنرمند برجسته بسیجی رشته خوشنویسی مازندران تجلیل به عمل آمد

  |
رییس سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران از تجلیل استاد علیرضا اکرمی هنرمند برجسته بسیجی مازندران در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در فرهنگسرای اندیشه تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ – مازندران، قهرمان سعیدی رییس سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران با اشاره این مطلب که هنرمندان بسیجی مازندران همه ساله در جشنواره ها و مراسم های مختلف کشوری که از سوی سازمان بسیج هنرمندان برگزار می شود افتخار آفرینی می کنند. گفت: در برنامه تجلیل و بزرگداشت هنرمندان بسیجی کشور در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، رییس سازمان بسیج هنرمندان کشور و هنرمندان برجسته کشوری برگزار شد از استاد  علیرضا اکرمی مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان مازندران به خاطر کتابت کلام الله مجید به خط لاتین برای اولین بار در کشور تجلیل به عمل آمد.


وی افزود: استاد  علیرضا اکرمی مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان مازندران و مدرس هنرستان ساری و دانشکده های هنر استان است که در خوشنویسی به درجه استادی رسیده است تا کنون شش هزار اثر خود را به خط نستعلیق به تمامی  موزه های کشور اهداء کرده  و اخیرأ در حال به رشته تحریر درآوردن دعای کمیل به چهار زبان دنیا است .
سعیدی تصریح کرد: استاد اکرمی متولد سال 1345  است و هنر خوش نویسی را همزمان با آغاز جنگ تحمیلی از دوران نوجوانی آغاز و با نوشتن جملات کوتاه برای رزمندگان مشغول به امورات فرهنگی شده است

نوع مطلب :
برچسب ها : از هنرمند برجسته بسیجی رشته خوشنویسی مازندران تجلیل به عمل آمد،
لینک های مرتبط : ایکنا، سیمرغ،
سه شنبه 10 آذر 1394
سه شنبه 10 آذر 1394 07:44 شماره خبر : 3458795

در مراسم گرامیداشت هفته بسیج انجام شد؛

تجلیل از هنرمند برجسته بسیجی رشته خوشنویسی مازندران

%d8%aa%d8%ac%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%ac%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86

کانون خبرنگاران نبأ: رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران از تجلیل استاد علیرضا اکرمی هنرمند برجسته بسیجی و خوشنویس مازندرانی در مراسم گرامیداشت هفته بسیج در فرهنگسرای اندیشه تهران خبر داد.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، قهرمان سعیدی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران با اشاره این مطلب که هنرمندان بسیجی مازندران همه ساله در جشنواره‌ها و مراسم‌های مختلف کشوری که از سوی سازمان بسیج هنرمندان برگزار می‌شود افتخار‌آفرینی می‌کنند، گفت: در برنامه تجلیل و بزرگداشت هنرمندان بسیجی کشور در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور، رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور و هنرمندان برجسته کشوری برگزار شد از علیرضا اکرمی، مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان مازندران به خاطر کتابت کلام‌الله مجید به خط لاتین برای اولین بار در کشور تجلیل به‌عمل آمد.

%d8%aa%d8%ac%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%ac%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%b3%db%8c%d8%ac%db%8c-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86
وی افزود: علیرضا اکرمی، مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان مازندران و مدرس هنرستان ساری و دانشکده‌های هنر استان است که در خوشنویسی به درجه استادی رسیده است تا کنون شش هزار اثر خود را به خط نستعلیق به تمامی موزه‌های کشور اهداء کرده و اخیرا در حال به رشته تحریر درآوردن دعای کمیل به چهار زبان دنیا است.

سعیدی تصریح کرد: استاد اکرمی متولد سال 1345 است و هنر خوش‌نویسی را همزمان با آغاز جنگ تحمیلی از دوران نوجوانی آغاز و با نوشتن جملات کوتاه برای رزمندگان مشغول به امورات فرهنگی شده است.

حمیدرضا گل‌محمدی

نوع مطلب :
برچسب ها : در مراسم گرامیداشت هفته بسیج انجام شد؛ تجلیل، هنرمند برجسته بسیجی رشته خوشنویسی مازندران،
لینک های مرتبط : ایکنا، سیمرغ،
تاریخ :1394/09/08 7:23 AM
رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران
نمایش نامه «عقبه اخلاص»  به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی چهارم آذر ماه همزمان با هفته بسیج با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه مازندران و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران رونمایی شد.

به گزارش بصیرآنلاین، سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در مراسم رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص»  که پس از اجرای پایانی  نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش هنر و تاثیر گذاری آن درجامعه گفت: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی ارتقای سطح فرهنگی و هنری دانشجویان در سطح دانشگاه است که در دانشگاه مازندران در طول این چند سال از سوی واحد مدیریت فعالیت های دینی هنری و ادبی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که مدیریت آن را آقای گل محمدی ازکارشناسان تئاتر این نهاد بر عهده داشتند، شاهد فعالیت های خوبی از ایشان در امور هنری بالاخص تئاتر بوده ایم.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : بصیر ان لاین،
همدستان قتل اریکس در دانشگاه مازندران
به گزارش تابناک مازندران، از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از سی ام آبان ماه به مدت پنج روز ساعت 13 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران به روی صحنه رفت.
بر اساس این گزارش داستان این نمایش به روایت شخصی به نام اریکس می پردازد که مرتکب بیش از 100 قتل شده است، وی از ویژگی های کج اندیش مردمان زمانه اش به تنگ آمده و برای نجات دنیا آماده شده است و...
به گزارش ایسنا، در این نمایش مجتبی قلی زاده، حسین مشکانی، شکیبا مرصلانی، محسن سپاسی، امیر کرمانی و میلاد عبدی به ایفای نقش می‌پردازند و پیمان نبی زاده به عنوان دستیار کارگردان، مژگان خلیلی به عنوان منشی صحنه، هستی دورافکن»به عنوان چهره پرداز، پیمان نبی زاده به عنوان طراح صحنه، رضا احمدی به عنوان موسیقی، سپیده گل محمدی به عنوان عکاس، علیرضا تهرانی به عنوان تدارکات، علی دیدگاه  به عنوان امور مالی، جواد اسماعیلی به عنوان آوازه گر همکاری دارند.
همچنین در این مراسم  که با حضور هنرمندان و مسئولان دانشگاهی  برگزار شد از کتاب نمایش عقبه اخلاص به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی کارشناس تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران با حضور معاونت دانشگاه مازندران و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران رونمایی  شد.

نوع مطلب :
برچسب ها : همدستان قتل اریکس، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : تابناک، دمادم، یاد داشت های یک طرح،

نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس»در دانشگاه مازندران

نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی در دانشگاه مازندران به روی صحنه رفت.
چهارشنبه 04 آذر 1394 - 15:57

به گزارش خبرانلاین مازندران،از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه.مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از سی ام آبان ماه به مدت پنج روز ساعت 13در سالن آمفی تئاتر دانشگاه دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران به روی صحنه می رود.
داستان این نمایش به روایت شخصی به نام اریکس می پردازد که مرتکب بیش از صد قتل شده است، وی از ویژگی های کج اندیش مردمان زمانه اش به تنگ آمده و برای نجات دنیا آماده شده است و...
در این نمایش «مجتبی قلی زاده»، «حسین مشکانی»، «شکیبا مرصلانی»،« محسن سپاسی»، «امیر کرمانی » و« میلاد عبدی» به ایفای نقش می پردازند و «پیمان نبی زاده» به عنوان دستیار کارگردان، «مژگان خلیلی» به عنوان منشی صحنه، «هستی دورافکن» به عنوان چهره پرداز، «پیمان نبی زاده » به عنوان طراح صحنه، «رضا احمدی» به عنوان موسیقی، «سپیده گل محمدی» به عنوان عکاس، «علیرضا تهرانی » به عنوان تدارکات، «علی دیدگاه » به عنوان امور مالی، «جواد اسماعیلی» به عنوان آوازه گر در این نمایش همکاری دارند.
در مراسم اختتامیه این نمایش در چهارم آدر ماه با حضور هنرمندان و مسئولان دانشگاهی از کتاب نمایش عقبه اخلاص به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی کارشناس تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران رو نمایی خواهد شد.

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : خبرانلاین مازندران: نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : خبر آن لاین،نقدی بر نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» در دانشگاه مازندران

|
نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از هنرمندان محمود آبادی و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران از سی ام آبان ماه لغایت چهارم آذر ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت.


به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سیمرغ - مازندران، نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از هنرمندان محمود آبادی و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران از سی ام آبان ماه لغایت چهارم آذر ماه  در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت.


حمیدرضا گل محمدی تواندشتی:  کارشناس نمایش

این نمایش که با اقبال خوب مخاطبان دانشجویی برخوردار بود یک تراژدی است که به جامعه انسانی بر می گردد.
اریکس شخصیت اصلی این نمایش با اشخاصی که از نظر فکری پلید و  خطا کار هستند به جدال پرداخته و آن ها را به هلاکت می رساند، در عاقبت به این نتیجه می رسد که خود نیز به گونه ای شبیه آن هاست و تفکردرستی ندارد و از دیگران بدتر است، لذا تصمیم می گیرد که خودر را به هلاکت برساند تا اینکه از این طریق بتواند جامعه و بشریت را نجات دهد. به گونه ای دیگر می توان گفت اریکس با کشتن نفس خود تحولی در خود و جامعه  ایجاد می کند.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : سیمرغ: نقدی بر نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : سیمرغ،
اخبار > از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران رونمایی شداز نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران رونمایی شد

|
نمایش نامه «عقبه اخلاص» به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی چهارم آذر ماه همزمان با هفته بسیج با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه مازندران و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سیمرغ _ مازندران، دراین مراسم که پس از اجرای پایانی  نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد، سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران با اشاره به اهمیت نقش هنر و تاثیر گذاری آن بر جامعه گفت: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی ارتقای سطح فرهنگی و هنری دانشجویان در سطح دانشگاه است که در دانشگاه مازندران در طول این چند سال از سوی واحد مدیریت فعالیت های دینی هنری و ادبی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که مدیریت آن را برادر هنرمندمان آقای گل محمدی از کارشناسان تئاتر این نهاد بر عهده داشتند فعالیت های خوبی صورت پدیرفته است.


وی افزود: امروز شاهد رونمایی از کتابی به نام عقبه اخلاص هستیم که حاصل فعالیت همکار مان در سی سال فعالیت هنری ایشان در جهاد دانشگاهی مازندران است که با برگزاری کلاس های آموزشی تئاتر، اجرای نمایش در سطح دانشگاه، به رشته تحریر در آوردن نمایش نامه عقبه اخلاص که شامل ده نمایش نامه کوتاه و بلند است و امیدواریم که در آینده نزدیک نیز شاهد چاپ کتاب بعدی ایشان باشیم.
تقوی از فعالیت کانون تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران در دانشگاه مازندران خبر داد و تصریح کرد: با توجه به  گذشت یک سال از زمان بازنشستگی آقای گل محمدی ایشان همچنان با جهاد دانشگاهی به عنوان یک نیروی افتخاری در بخش هنری  همکاری دارند و کانون تئاتر جهاد دانشگاهی با حضور ایشان به فعالیت ادامه خواهد داد.
در ادامه جعفر رضا زاده مدیر اجرایی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه مازندران نیز بارایه مطالبی در باره فعالیت های هنری در سطح دانشگاه افزود:  یکی از حرکات معاونت فرهنگی و اجتمایی دانشگاه مازندران حمایت از فعالیت های هنری است و با توجه به اینکه در مراسم رونمایی نمایش نامه عقبه اخلاص در روز پایانی نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» نیز قرار داریم از زحمات آقای گل محمدی در حیطه هنر و تئاتر و همکاری ایشان با دانشگاه  در طول سی سال خدمت صادقانه ایشان قدردانی می کنیم.


در ادامه این مراسم با حضور جعفر رضازاده مدیر اجرایی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران، مهندس پاشا  مشاور جهاد دانشگاهی واحد مازندران از کتاب نمایش نامه عقبه اخلاص رونمایی شد و به پاس سی سال خدمت در جهاد دانشگاهی واحد مازندران به نویسنده کتاب لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد.


گفتنی است که در پایان این مراسم از بازیگر ان و عوامل نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» که به مدت پنج روز از سی ام آبان ماه تا چهارم آذر ماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : از نمایش نامه، «عقبه اخلاص»، دانشگاه مازندران، رونمایی شد،
لینک های مرتبط : سیمرغ،
اخبار > نگاهی به نمایش «مجلس قیام آمل» منتخب پانزدهمین جشنواره تئاتر دفاع مقدس|
نمایش «مجلس قیام آمل» به نویسندگی مشترک سینا دلشادی و مهدی دریایی و به کارگردانی یاسر محمودی برنتی از هنرمندان فعال تئاتر استان مازندران و با همکاری هنرمندان به نام تئاتر و تعزیه استان در سالن آمفی تئاتر حوزه هنری ساری به روی صحنه رفت.

به گزارش پایگاه نحلیلی خبری سیمرغ - مازندران،نمایش «مجلس قیام آمل»  به نویسندگی  مشترک سینا دلشادی و مهدی دریایی و به کارگردانی یاسر محمودی برنتی از هنرمندان فعال تئاتر استان مازندران، عضو شورای انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان مازندران و با همکاری  هنرمندان به نام تئاتر و تعزیه  استان در سالن آمفی تئاتر حوزه هنری ساری به روی صحنه رفت.


حمیدرضا گل محمدی تواندشتی کارشناس نمایش:
 داستان نمایش به اوضاع و احوال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیرنگ دشمنان در جهت براندازی نظام می پردازد، گروهک های ملحد به سرکردگی استکبار جهانی به خیال واهی قصد شورش و تصرف آمل را  کرده تا پس از تصرف، ساری و تهران را هم به تصرف خود در آورده  تا زمینه سقوط نظام فراهم شود. با نقش بر آب شدن نقشه شوم دشمنان تو سط نیرو های مردمی و بسیجی، شورشیان سرکوب و امنیت به آمل باز می گردد و...
نویسندگان متن، نوشتاری منظوم و حماسی به شیوه شاهنامه به رشته تحریر در آورده اند و در متن بسیجیان عصر حاضر و قهرمانان و اسطوره های ملی را به هم پیوند داده و فداکاری های آرش کمانگیر با بسیجیان جان برکف و نجات دهنده گان آمل قیاس کرده و به تصویر کشانده اند.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نگاهی به نمایش «مجلس قیام آمل» منتخب پانزدهمین، جشنواره تئاتر، دفاع مقدس،
لینک های مرتبط : سیمرغ،


کسب رتبه برتر شورای قشر سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران در کشور

|
رییس سازمان بسیج هنرمندان مازندران از برتری شورای قشر سازمان بسیج هنرمندان این استان در جشنوار مالک اشتر سال 94 سازمان بسیج هنرمندان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری سیمرغ - مازندران، قهرمان سعیدی رییس سازمان بسیج هنرمنداران مازندران از برتری شورای قشر سازمان بسیج هنرمندان مازندران در جشنواره مالک اشتر سال 94 سازمان بسیج هنرمندان کشور خبر داد و گفت: از جمله مواردی که باعث شده است این قشر در این جشوره به رتبه برتر دست پیدا کندمی توان به عوامل ،تعامل و ارتباط خوب با ادارات،سازمان ها و نهاد های فرهنگی در جهت کیفیت بخشی و تاثیر گزاری بیشتر، توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه های ارسالی از طرف مراجع،مربوطه، و اجرای کامل آن ها  بوده است.
وی برگزاری جلسات منظم و اجرای مصوبات آن تا حصول نتیجه ،ثبت و ضبط کلیه مذاکرات، جلسات شورا و تهیه و تنظیم صورت جلسه و اعلام مراکز ذیربط بوده است افزود: بهره گیری از توانمندی های صاحب نظران و فرهیختگان بویژه هنرمندان پیشکسوت و متعهد با ارتقای سطح کیفی برنامه های سازماندارا بودن روحیه جهادی ،تعامل پذیری اعضا ،برپایی نشست ها با اهداف تبادل آراء و فکار، خدمات رسانی مناسب به اعضا ء نیز از مواردی بود که موجب این برتری را فراهم آورد.
سعیدی ادامه داد: توجه به مقوله تهاجم فرهنگی و حفظ و حراست از ارزش های انقلاب اسلامی در تنظیم برنامه های سالانه و همگام سازی آن با نیاز های جامعه ،ایجاد فضای همدلی ،صمیمیت و امید نشاط  موارد دیگری بود که این برتری را در کشور ایجاد کرد.
رییس سازمان بسیج هنرمندان مازندران خاطر نشان کرد : امید آن داریم که در پرتوی عنایات الهی و اهل بیت (ع) و توجه به کلام نورانی  مقام معظم رهبری بتوانیم به دور از هیاهوی رسانه ای و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی به اهداف عالیه اسلامی نایل شویم.

نوع مطلب :
برچسب ها : سیمرغ، کسب رتبه، برتر، شورای قشر سازمان، بسیج هنرمندان، استان مازندران، کشور،
لینک های مرتبط : سیمرغ:،
زمان ثبت : 1394-09-05 18:56:38

رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران

 

به گزارش سایت نسخه هنر؛
 نمایش نامه «عقبه اخلاص»  به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی چهارم آذر ماه همزمان با هفته بسیج با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه مازندران و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران رونمایی شد.
حمید رضا گل محمدی تواندشتی دراین مراسم  که پس از اجرای پایانی نمایش نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد گفت: نمایش نامه عقبه اخلاص که شامل ده نمایش نامه ای است که در زمان خدمتم در جهاد دانشگاهی به رشته تحریر در آمده و در پایان هر دوره آموزشی که از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سطح دانشگاه برگزار می شد این نمایش نامه ها به عنوان کار نهایی هنرجویان به روی صحنه می رفت.
 در ادامه سیده زینب تقوی معاونت فرهنگی  جهاد دانشگاهی واحد مازندرا ن گفت: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی ارتقای سطح فرهنگی و هنری دانشجویان در سطح دانشگاه است که در دانشگاه مازندران در طول این چند سال از سوی واحد مدیریت فعالیت های دینی هنری و ادبی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی که مدیریت آن را برادر هنرمندمان آقای گل محمدی از کارشناسان تئاتر این نهاد بر عهده داشتند فعالیت های خوبی صورت پدیرفته است که حاصل فعالیت ایشان پس از مدت سی سال فعالیت که هم اکنون به افتخار بازنشستگی نایل آمده است  به رشته تحریر در آوردن  نمایش نامه عقبه اخلاص است که شامل ده نمایش نامه کوتاه و بلند می باشد و امیدواریم که در آینده نزدیک نیز شاهد چاپ کتاب بعدی ایشان باشیم .
تقوی از فعالیت کانون تئاتر جهاد دانشگاهی واحد مازندران در دانشگاه مازندران خبر داد و تصریح کرد: با توجه به  گذشت یک سال از بازنشستگی آقای گل محمدی ایشان همچنان با جهاد دانشگاهی به عنوان یک نیروی افتخاری در بخش هنری  همکاری دارند و کانون تئاتر جهاد دانشگاهی با حضور ایشان به فعالیت ادامه خواهد داد.
در ادامه جعفر رضا زاده مدیر اجرایی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه مازندران نیز بارایه مطالبی در باره فعالیت های هنری در سطح دانشگاه افزود:  یکی از حرکات معاونت فرهنگی و اجتمایی دانشگاه مازندران حمایت از فعالیت های هنری است و با توجه به اینکه درمراسم رونمایی نمایش نامه عقبه اخلاص در روز پایانی نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» نیز قرار داریم از زحمات آقای گل محمدی در حیطه هنر و تئاتر و همکاری ایشان با دانشگاه  قدردانی می کنیم.
در ادامه این مراسم با حضور  جعفر رضا زاده مدیر اجرایی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، سیده زینب تقوی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران، مهندس پاشا مشاور جهاد دانشگاهی واحد مازندران از کتاب نمایش نامه عقبه اخلاص  رونمایی شد و به پاس سی سال خدمت در جهاد دانشگاهی واحد مازندران به نویسنده کتاب لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد.
گفتنی است که در پایان این مراسم از بازیگر ان و عوامل نمایش  «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» که به مدت پنج روز از سی ام  آبان ماه تا چهارم آذر ماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

 

نوع مطلب : اخبار News، عکس Photo، 
برچسب ها : نسخه هنر : رونمایی از نمایش نامه، «عقبه اخلاص»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : نسخه هنر،
زمان ثبت : 1394-09-05 19:08:38

نگاهی بر نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» در دانشگاه مازندران

به گزارش سایت نسخه هنر؛
حمیدرضا گل محمدی کارشناس نمایش:
نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران و با همکاری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از هنرمندان محمود آبادی و دانشجوی رشته صنایع دستی دانشگاه مازندران از سی ام آبان ماه لغایت چهارم آذر ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران بروی صحنه رفت.
این نمایش که با اقبال خوب مخاطبان دانشجویی برخوردار بود  یک تراژدی است که به جامعه انسانی بر می گردد و شخصیتی بنام اریکس را در بردارد که با اشخاصی که از نظر فکری پلید و درستکار نیستند به جدال پرداخته و آن ها را به هلاکت می رساند، در عاقبت کار به این نتیجه می رسد که خود نیز همانند دیگر اشخاصی که آنها را به هلاکت رسانده، تفکردرستی ندارد و از دیگران بدتر است، لذا تصمیم می گیرد که خودر را به هلاکت برساند تا اینکه از این طریق بتواند جامعه و بشریت را نجات دهد.
البته اگر اشاره ای به اریکس در اساطیر قدیمه یونان داشته باشیم آمده است که اریکس  نام پسر زهره ربةالنوع عشق است و به سبب نیروی بسیار او هیچ پهلوانی در کشتی با وی تاب مقاومت نداشت به جز قهرمان مشهور یونان «هرکول» که وی را مغلوب و مقتول ساخت و او را در پرستشگاه زهره دفن کردند و این معبد درجزیره صقلیه در کوه در هرکول که امروز آنرا مونته سان جولیانو نامند، واقع شده است. اریکس نیز  نام  شهر صقلیه «سیسیل» قدیم هم است که به دلیل اعمال قدرت مافیا، رشوه خواری و کاغذ بازی، به توسعه و موفقیت نسبی دست نیافته‌است. 
این نمایش از لایه های بسیاری برخوردار است و همانند هدیه ای می مانند که در بسته های تو در تویی پیچیده شده است که با باز کردن هر بسته به بسته ی دیگری برخورد می کند تا اینکه به بسته نهایی که هدف غایی هست دست پیدا کرد، این تراژدی انسانی در برخی جا ها از رگه های طنز، در برخی اوقات به مسایل اخلاقی و بی بند و باری، غلط عمل کردن به برخی از اصول و قواعد اجتماعی ودینی، نهلیسم و پوچی گرایی و گاهی به سوی درس های اخلاقی سوق پیدا می کرد که که مبین پراکنده گویی ذهنیت نویسنده می باشد.
پس از حضور مخاطبان در سالن و روایت قصه ای اخلاقی در تاریکی سالن، تابلوی زیبایی در زیر نور بلک لایت مشاهده می شد که پس از اتمام روایت قصه،  هم آوایی بازیگران  به گوش می رسد و قبل از ورود اریکس به صحنه، سرو صدا های برخورد ظروف برزمین و شکستن آن ها مخاطب را از فضای آرام اولیه خارج می کند و با این طرفند مخاطب اماده دیدن نمایش می شود.
طراحی صحنه در این نمایش، صحنه را با یک اختلاف سطح به دوبخش تقسیم کرده است که در بخش سمت چپ مخاطب اریکس به بازی می پردازد که در سطح پایین قرار دارد و دو شخصیت نمایش به نام های لفت و رایت که در حقیقت دستان اریکس هستند و به شیوه نوری بلاک لایت،  لفت به رنگ صورتی فسفری و رایت به رنگ سبز فسفری به بازی پرداخته و با صدای صداپیشگان به گفت و گو با یکدیگر می پردازند و در رابطه با چگونگی به قتل رساندن اریکس با هم به بحث می پردازند.
در بخشی که  بازی که در اختلاف سطح پایین صورت می پذیرفت، بازیگری که دو شخصیت لفت و رایت را بازیگردانی می کرد با هشتاد درصد موفقیت توانسته بود عکس العمل خوبی از خود نشان دهد و خود را با صدا پیشگان تطبیق دهد.
هرزمان که بازی و گفت و گوی  لفت و رایت در اختلاف سطح سمت چپ صحنه از دیدگاه تماشاچی تمام می شد، نور به آرامی خاموش و بازی با روشن شدن نور تخت به سمت راست صحنه دراختلاف سطح بالاتر انتقال پیدا می کرد، در اینجا صحنه کاملا واقعی بود و شخصیتی بنام آدمستان که با دست و پایی بسته به طناب آویخته و صورتش به طرف زمین بود، به  تک گویی می پرداخت که با وجود محصور بودنش در طناب و مشکل در ارایه حرکات بدنی توانست حرکات خوبی را از خود در هنگام تک گویی ارایه دهد و با صدای رسای خود و تغییرلحن خود در تک گویی فضای یک طرفه را که در در سمت چپ صحنه که تا حدودی نمایش را از نمایش صحنه ای به سوی نمایش رادیویی کشانده بود بشکند و فضایی تازه در ارایه نمایش رخ نمایی کند، در این صحنه عکس کشته هایی که اریکس به هلاکت آن ها اقدام کرده بود قرار داشت و دو جنازه بر زمین افتاده بود که پس از هرقتل بر روی عکس آن ها ضربدری می کشید. اریکس  در این اختلاف سطح  با  چهره واقعی خود وارد می شد.
نمایش دو داستان موازی را در بر دارد که در ارتباط با هم است که در طول نمایش با تعویض نور از بلک لایت اختلاف سطح پایین، به نور تخت اختلاف سطح بالا انتقال پیدا کرده و به ماجرای نمایش می پردازد.
موسیقی کلاسیک و اجرای زنده قرنی، پیانو و سنتی سایزر با نمایش هم گام بود و تاثیر بسیاری در روند نمایش از لحاظ ایجاد اضطراب و دلهره داشت ، اما در برخی از مواقع بازیگردان لفت و رایت و صداپیشگان با موسیقی همراه نبودند و موسیقی نیز خسته کننده می شد.
کارگردان در اجرای این نمایش ساختار شکنی کرده و از یک سبک خاصی پیروی نکرده و با تلفیق چند سبک در طراحی صحنه،لباس، بازی و نور به اجراء پرداخت .
 در این نمایش «مجتبی قلی زاده»، «شکیبا مرصلانی»،« محسن سپاسی»، «امیر کرمانی » و« میلاد عبدی» به ایفای نقش پرداختند و «پیمان نبی زاده» به عنوان دس تیار کارگردان، «مژگان خلیلی» به عنوان منشی صحنه، «هستی دورافکن» به عنوان چهره پرداز، «پیمان نبی زاده» به عنوان طراح صحنه، «رضا احمدی» به عنوان موسیقی، «سپیده گل محمدی» به عنوان عکاس«علیرضا تهرانی» به عنوان تدارکات، «علی دیدگاه » به عنوان امور مالی، «جواد اسماعیلی» به عنوان آوازه گر در این نمایش همکاری داشتند.
نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نگاهی بر نمایش، «اعتراف در آدمستان، همدستان قتل اریکس»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط :
رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران
رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران
 نمایش نامه «عقبه اخلاص»  به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی چهارم آذر ماه همزمان با هفته بسیج با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه مازندران و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران رونمایی شد.
حمید رضا گل محمدی تواندشتی دراین مراسم  که پس از اجرای پایانی نمایش نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد گفت: نمایش نامه عقبه اخلاص که شامل ده نمایش نامه ای است که در زمان خدمتم در جهاد دانشگاهی به رشته تحریر در آمده و در پایان هر دوره آموزشی که از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سطح دانشگاه برگزار می شد این نمایش نامه ها به عنوان کار نهایی هنرجویان به روی صحنه می رفت.۱۳۹۴ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص»، دانشگاه مازندران،
لینک های مرتبط : ایکنا، صاحب خبر، ایسنا،
پنج شنبه 5 آذر 1394
پنج شنبه 5 آذر 1394 08:31 شماره خبر : 3457215

رونمایی از نمایش نامه «عقبه اخلاص» در دانشگاه مازندران

%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87-%c2%ab%d8%b9%d9%82%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%ae%d9%84%d8%a7%d8%b5%c2%bb-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86

کانون خبرنگاران نبآ: نمایش نامه «عقبه اخلاص» به نویسندگی حمیدرضا گل محمدی تواندشتی با حضور مسئولان فرهنگی و جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر دانشگاه مازندران رونمایی شد.

به گزارش کانون خبرنگاران نّبآ وابسته به خبرگزاری ایکنا، حمید رضا گل محمدی تواندشتی نویسنده کتاب عقبه اخلاص در این مراسم  که پس از اجرای پایانی نمایش نمایش «اعتراف در آدمستان و همدستان قتل اریکس» به نویسندگی و کارگردانی محسن سپاسی از دانشجویان دانشگاه مازندران برگزار شد گفت: نمایش نامه عقبه اخلاص شامل 10نمایش نامه ای است که در زمان خدمتم در جهاد دانشگاهی به رشته تحریر در آمده و در پایان هر دوره آموزشی که از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد مازندران در سطح دانشگاه برگزار می شد این نمایش نامه ها به عنوان کار نهایی هنرجویان به روی صحنه می رفت.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط : ایکنا، ایسنا، صاحب خبر،


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی