مازرون نمایشmazronnamaesh
دانش خود را هیچگاه احتکار نکنید / دکتر قریب
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مازرون نمایش به ارسال اخبار، مطالب و موضوعاتی در باره نمایش های اجراء شده در مازندران می پردازد .

مدیر وبلاگ : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظرتان در باره وبلاگ چیست؟


اخبار > نمایش خنکای ختم خاطره در محمود آباد بروی صحنه می رود|
نمایش خنکای ختم خاطره به نویسندگی مهدی آذرنگ وکارگردانی محسن سپاسی از سوی گروه تئاتر غو وابسته به گروه تئاتر همرهان شهرستان محمود آباد از 20 الی 24 تیر ماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر این شهرستان به روی صحنه می رود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ؛ از سوی گروه تئاتر غو وابسته به گروه تئاتر همرهان شهرستان محمود آباد نمایش خنکای ختم خاطره به نویسندگی مهدی آذرنگ وکارگردانی محسن سپاسی از 20 الی 24 تیر ماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر این شهرستان به روی صحنه می رود.
نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» در سال 1388 به درخواست بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس نوشته شد.
خلاصه داستان این نمایش به سربازی به نام یوسف می پردازد که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و قلبش سالم مانده ‌است. فرشته‌ای واسطه آمدن او از عالم برزخ به زمین (دنیای زندگان) می‌شود. یوسف پس از ۲۵  سال به شرط آن اجازه حضور در زمین و در دنیای زندگان  حضور پیدا می کند که  هرگز لب به سخن نگشاید، با پخش خبر زنده شدن شهید، خانواده‌های زیادی می‌گویند که این شهید زنده شده متعلق به آنان است و یوسف در زمین خانواده‌هایی را می‌بیند که هر یک منتظر یوسف مفقودالاثر خودشان هستند. مأموران بنیاد شهید هر چه تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را پیدا کنند، اما با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و ...
این نمایش از سوی گروه تئاتر غو وابسته به گروه تئاتر همرهان شهرستان محمود آباد به سرپرستی احترام حسین پور، به نویسندگی مهدی آذرنگ وکارگردانی محسن سپاسی از 20 الی 24 تیر ماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر این شهرستان به روی صحنه می رود.
در این نمایش شکیبا مرصلانی ، علی فکور رحیمی، محسن صوفی، دلناز فغانی، محمدرضا اصغری، علی احسانیان، امین صدقی، به بازی می پردازند.
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی، علیرضا گل محمدی، سعید گل محمدی ، مجید کریمی ، امیر کرمانی، مجتبی قلی زاده، محمد دور افکن، مهدی دور افکن و جواد اسماعیلی از یاری گران و عوامل فنی این نمایش هستند.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > نمایش خنکای ختم خاطره در محمود آباد بروی صحنه می رود،
لینک های مرتبط :
یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت

یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت

چکیده خبر: محمودآباد - نمایش خنکای ختم خاطره به نویسندگی مهدی آذرنگ و کارگردانی محسن سپاسی در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر محمودآباد به روی صحنه رفت.... ادامه مطلب

مشاهده متن کامل خبر در پایگاه خبری مهر: یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت
نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت،
لینک های مرتبط :
نبع: مهر

یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت

محمودآباد - نمایش خنکای ختم خاطره به نویسندگی مهدی آذرنگ و کارگردانی محسن سپاسی در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر محمودآباد به روی صحنه رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، اکران نمایشنامه «خنکای ختم خاطره» که در سال ۱۳۸۸ به درخواست بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نوشته شد از روز شنبه شروع شد و تا شامگاه چهارشنبه ادامه دارد.

خلاصه داستان این نمایش به سربازی به نام یوسف می‌پردازد که در کما به سر می‌برد، همه‌چیزش از بین رفته و فقط چشم و قلبش سالم مانده است و فرشته‌ای واسطه آمدن او از عالم برزخ به زمین «دنیای زندگان» می‌شود.

یوسف پس از ۲۵  سال به‌شرط آن اجازه حضور در زمین و در دنیای زندگان  حضور پیدا می‌کند که  هرگز لب به سخن نگشاید، با پخش خبر زنده شدن شهید، خانواده‌های زیادی می‌گویند که این شهید زنده شده متعلق به آنان است و یوسف در زمین خانواده‌هایی را می‌بیند که هر یک منتظر یوسف مفقودالاثر خودشان هستند.

مأموران بنیاد شهید هر چه تلاش می‌کنند تا والدین اصلی یوسف را پیدا کنند، اما با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند.

این نمایش از سوی گروه تئاتر قو وابسته به گروه تئاتر همرهان شهرستان محمودآباد به سرپرستی احترام حسین پور، به نویسندگی مهدی آذرنگ و کارگردانی محسن سپاسی از ۲۰ الی ۲۴ تیرماه در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع فرهنگی هنری غدیر این شهرستان به روی صحنه می‌رود.
 

در این نمایش شکیبا مرصلانی، علی فکور رحیمی، محسن صوفی، دلناز فغانی، محمدرضا اصغری، علی احسانیان، امین صدقی، به بازی می‌پردازند.حمیدرضا گل محمدی توان دشتی، علیرضا گل محمدی، سعید گل محمدی، مجید کریمی، امیر کرمانی، مجتبی قلی زاده، محمد دور افکن، مهدی دور افکن و جواد اسماعیلی از یاری گران و عوامل فنی این نمایش هستند.

نوع مطلب :
برچسب ها : یک نمایش در محمودآباد به روی صحنه رفت،
لینک های مرتبط : سیمرغ، خبروان،
نوع مطلب :
برچسب ها : نمایش«خنکای ختم خاطره» در محمود آباذ،
لینک های مرتبط : خنکای ختم خاطره،
اخبار > برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج مازندران


|
مسئول بسیج هنرمندان مازندران از برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج مازندران خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ؛ مسئول بسیج هنرمندان مازندران از برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج مازندران خبر داد.

قهرمان سعیدی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران و رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان مازندران گفت: جشنواره استانی هنر‌های تجسمی بسیج به‌منظور رشد و شکوفایی استعدادهای هنری هنرمندان بسیج و شناسایی نخبگان هنری و ایجاد رقابت سازنده در بین هنرمندان بسیجی با هدف خلق آثار شاخص و فاخر هنری در رشته های «نقاشی،کاریکاتور، پوستر و نگار‌گری برگزار می‌شود، علیرضا پاک‌بین مسئول انجمن هنر‌های تجسمی سازمان بسیج هنرمندان مازندران به عنوان دبیر جشنواره هنرهای تجسمی بسیج مازندران منصوب شد.

وی افزود: علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند با موضوعات، سبک زندگی، حقیقت و زیبایی در ساحت هنر، جهاد اقتصادی و حماسه زندگی، شبکه‌های اجتماعی «فرصت‌ها و تهدید‌ها»، پاسداران حریم حرم، افشای جنایات گروهک‌های تکفیری به‌ویژه داعش، کربلا میقات عاشقانه‌ حقیقت،وحدت اسلامی «همبستگی و حسن همجواری»، بیداری اسلامی و مقاومت ملل، بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی «ولایت و رهبری، عدالت طلبی،استقلال، آزادی، استکبار ستیزی و دین باوری، فرهنگ انتظار ،ایثار، شهادت و مهرورزی، فرهنگ حجاب و عفاف، شادی و نشاط در حیاط معنوی و اجتماعی، مذمت خصائص زشت بشری، جلوه‌های کار و تلاش و اسراف و مصرف زدگی شرکت کنند.

رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان مازندران عنوان کرد: شرکت در این جشنواره برای عموم هنرمندان آزاد است و هنرمندانی که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بسیج هنرمندان در شهرستان‌های خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران گفت: هنرمندان در مرحله اول می‌توانند تصاویر آثار تولید شده خود را از طریق ادرس الکترونیکی bh.mazandaran@yahoo.com ارسال کنند.

وی ادامه داد: پس از پذیرفته شدن آثار  هنرمندان، این اثار در نمایشگاه استانی حضور پیدا خواهد کرد و صاحبان آثار پذیرفته شده نیز در کارگاه آموزشی با حضور اساتید مطرح کشور شرکت خواهند کرد.

سعیدی در پایان افزود: به صاحبان ا ثر پس از به نمایش گذاشتن آثارشان در مرکز استان لوح تقدیر و هدیه نقدی داده می‌شود.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > برگزاری جشنواره استانی هنرهای، تجسمی، بسیج، مازندران،
لینک های مرتبط : سیمرغ،

عید فطر بر همگان مبارک 
نوع مطلب :
برچسب ها : عید فطر بر همگان مبارک،
لینک های مرتبط :
اخبار > برگزاری نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان مازندران|
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندرانران از برگزاری نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان مازندران خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ:مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندرانران از برگزاری نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان مازندران خبر داد.
قهرمان سعیدی مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران و رییس جشنواره ادبیات داستانی بسیج استان مازندران گفت: ادبیات داستانی انقلاب اسلامی ایران می بایست منادی ذهنیت های بدیع و تازه نفس انقلاب اسلامی باشد و بر اساس رویداد ها و قرار های سرنوشت ساز و بزرگی که در ایران اسلامی به وقوع می پیونددمی تواند در ایجاد تحولات فرهنگی،سیاسی ، اجتماعی و دینی سهیم باشد.
وی با اعلام این خبر که  روح الله قلی پور مسئوال انجمن ادبیات داستانی بسیج هنرمندان استان به عنوان دبیر جشنواره ادبیات داستانی بسبج هنرمندان مازندران منصوب شد، افزود: از سوی سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران جشنواره استانی ادبیات داستانی بسیج به منظور رشد و شکوفایی استعداد های هنری هنرمندان بسیج و شناسایی نخبگان هنری و ایجاد رقابت سازنده در بین هنرمندان بسیجی با هدف خلق آثار شاخص و فاخر هنری در برگزار می شود.
سعیدی ادامه داد: علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند با موضوعات، جریانات تکفیری، مدافعین حرم، حادثه منا، برجام و شهدای هسته ای، سبک زندگی ایرانی اسلامی، بسیج، مقاومت و استکبار ستیزی در قالب داستان کوتاه و داستانک در این جشنواره شرکت کنند.
رییس جشنواره ادبیات داستانی بسبج هنرمندان مازندران خاطرنشان کرد: شرکت در این جشنواره برای عموم هنرمندان آزاد است و هنرمندانی که می خواهند در این جشنواره شرکت کنند می توانند با مراجعه به کانون های بسیج هنرمندان در شهرستان های خود مراجعه و نسبت به ثبت نام در جشنواره اقدام کنند.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران با اریه این مطلب که هنرمندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند  به کانون های بسیج هنرمدان شهرستان خود مراجعه کنند خاطرنشان کرد: جشنواره در دو گروه سنی نوجوان، جوان و بزرگسالان برگزار می شود و داوری ان نیز به تفکیک رده سنی صورت می پذیرد و  مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا بیستم مرداد 95 است.
سعیدی  با ارایه این مطلب که داوری این جشنواره به صورت متمرکز انجام خواهد شد و آثار برگزیده در جشنواره کشوری به صورت کتاب در خواهد آمد افزود: پس از داوری آثار رسیده در مراسم اختتامیه این جشنواره که در مهرماه 95 برگزار خواهد شد به رتبه های اول تا سوم هر رده سنی در قالب داستان کوتاه و داستانک با اهدای جوایز نقدی  تقدیر به عمل می آید و علاوه بر این نیز به چهارنفر دیگر به عنوان تقدیر نیز جوایز نقدی اهدا می شود.
وی با ارایه این مطلب که علاقمندان به شرکت در جشنواره می توانند برای دریافت فرم شرکت در جشنواره به سایت هایwww.bao.ir وwww.dastan.ir  مراجعه کنند افزود: علاقمندان به شرکت آثار خود را در یک برگه  A4 ، به همراه لوح فشرده به آدرس دبیرخانه ارسال کرده و یا اینکه به آدرس الکترونیکی fastival@dastan.ir   ارسال کنند.
وی با اشاره به این مطلب که آثار ارسالی می بایستی متعلق به خود هنرمندان باشد ادامه داد:  هنرمندان می توانند تا سه اثر به جشنواره ارسال کنند.و داستان هایی که فاقد عنوان اصلی و نام نویسنده باشد از دور مسابقه حذف خواهند شد.

نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > برگزاری نهمین جشنواره ادبیات داستانی، بسیج هنرمندان، مازندران،
لینک های مرتبط : سیمرغ،
اخبار > برگزاری جشنواره هنر‌های تجسمی بسیج مازندران‌|
مسئول بسیج هنرمندان مازندران از برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغمسئول بسیج هنرمندان مازندران از برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج مازندران خبر داد.
قهرمان سعیدی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران و رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان مازندران گفت: جشنواره استانی هنر‌های تجسمی بسیج به‌منظور رشد و شکوفایی استعدادهای هنری هنرمندان بسیج و شناسایی نخبگان هنری و ایجاد رقابت سازنده در بین هنرمندان بسیجی با هدف خلق آثار شاخص و فاخر هنری در رشته های «نقاشی،کاریکاتور، پوستر و نگار‌گری برگزار می‌شود، علیرضا پاک‌بین مسئول انجمن هنر‌های تجسمی سازمان بسیج هنرمندان مازندران به عنوان دبیر جشنواره هنرهای تجسمی بسیج مازندران منصوب شد.
وی افزود: علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند با موضوعات، سبک زندگی، حقیقت و زیبایی در ساحت هنر، جهاد اقتصادی و حماسه زندگی، شبکه‌های اجتماعی «فرصت‌ها و تهدید‌ها»، پاسداران حریم حرم، افشای جنایات گروهک‌های تکفیری به‌ویژه داعش، کربلا میقات عاشقانه‌ حقیقت،وحدت اسلامی «همبستگی و حسن همجواری»، بیداری اسلامی و مقاومت ملل، بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی «ولایت و رهبری، عدالت طلبی،استقلال، آزادی، استکبار ستیزی و دین باوری، فرهنگ انتظار ،ایثار، شهادت و مهرورزی، فرهنگ حجاب و عفاف، شادی و نشاط در حیاط معنوی و اجتماعی، مذمت خصائص زشت بشری، جلوه‌های کار و تلاش و اسراف و مصرف زدگی شرکت کنند.
رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج استان مازندران عنوان کرد: شرکت در این جشنواره برای عموم هنرمندان آزاد است و هنرمندانی که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بسیج هنرمندان در شهرستان‌های خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران گفت: هنرمندان در مرحله اول می‌توانند تصاویر آثار تولید شده خود را از طریق ادرس الکترونیکی bh.mazandaran@yahoo.com ارسال کنند.
وی ادامه داد: پس از پذیرفته شدن آثار  هنرمندان، این اثار در نمایشگاه استانی حضور پیدا خواهد کرد و صاحبان آثار پذیرفته شده نیز در کارگاه آموزشی با حضور اساتید مطرح کشور شرکت خواهند کرد.
سعیدی در پایان افزود: به صاحبان ا ثر پس از به نمایش گذاشتن آثارشان در مرکز استان لوح تقدیر و هدیه نقدی داده می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > برگزاری، جشنواره، هنر‌های تجسمیف بسیج مازندران‌،
لینک های مرتبط : سیمرغ،
مازندران

آثار فاخر هنرمندان بسیجی مازندران در جشنواره استانی

نویسنده: اشکان جهان‌آرای
سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج را برگزار می‌کند. ..
1395/04/13
سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسیج را برگزار می‌کند. به گزارش همشهری، این جشنواره قرار است با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای هنری هنرمندان بسیج و شناسایی نخبگان هنری، ایجاد رقابت سالم و سازنده بین هنرمندان بسیجی، با هدف آفرینش آثار شاخص و فاخر هنری در 4 بخش نقاشی، کاریکاتور، پوستر و نگارگری با موضوعات مختلف اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و سیاسی برگزار شود.مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران گفت: «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «حقیقت و زیبایی در ساحت هنر»، «جهاد اقتصادی و حماسه زندگی»، «فرصت‌ها و تهدیدهای شبکه‌های اجتماعی»، «پاسداران حریم حرم»، «افشای جنایات گروهک‌های تکفیری»، «کربلا میقات عاشقانه حقیقت»، «وحدت اسلامی»، «بیداری اسلامی و مقاومت ملل»، «بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی»، «فرهنگ حجاب و عفاف»، «شادی و نشاط در حیات معنوی و اجتماعی»، «نکوهش ویژگی‌های ناپسند انسانی»، «جلوه‌های کار و تلاش» و «اسراف و مصرف‌زدگی» موضوعاتی هستند که برای شرکت در این جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی در نظر گرفته شده است.

30 تیر، آخرین مهلت برای ارسال آثار
«قهرمان سعیدی» با بیان این‌که «علیرضا پاک‌بین» به عنوان دبیر این جشنوراه انتخاب شده است، اظهار کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا 30 تیر فرصت دارند که آثار خود را از طریق کانون بسیج شهرستان، به دبیرخانه جشنواره واقع در ساری، میدان امام(ره)، طبقه دوم مجتمع فرهنگ و ارشاد، سازمان بسیج هنرمندان مازندران بفرستند.
همچنین شماره‌های 09117120213 و 33360598 نیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در ساعات اداری پاسخگوی پرسش‌های هنرمندان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره است.رئیس جشنواره هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان مازندران افزود: هنرمندان در مرحله نخست می‌توانند تصاویر آثار خود را از طریق نشانی الکترونیکی bh.mazandaran@yahoo.com بفرستند. پس از پذیرفته شدن آثار هنرمندان، این آثار در نمایشگاه استانی به نمایش در می‌آیند و صاحبان آثار پذیرفته شده نیز در کارگاه آموزشی با حضور اساتید مطرح کشور شرکت خواهند کرد.

10 مرداد، معرفی برگزیدگان
سعیدی افزود: به صاحبان اثر پس از به نمایش گذاشتن آثارشان در مرکز استان لوح تقدیر و جوایز نقدی اهدا می‌شود. هنرمندان برگزیده این جشنواره استانی 10 مرداد معرفی خواهند شد. هدایای نفرات برتر نیز در 2 بخش نگارگری و نقاشی برای نفرات اول تا سوم به ترتیب 8 میلیون ریال، 6 میلیون ریال و 4 میلیون ریال است. این هدایا برای نفرات اول تا سوم بخش‌های کاریکاتور و پوستر به ترتیب 6 میلیون ریال، 4میلیون ریال و 3 میلیون ریال خواهد بود.

نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج مازندران
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران همچنین از انتشار فراخوان نهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج مازندران خبر داد. به گزارش همشهری، «قهرمان سعیدی» با بیان این‌که این جشنواره در دو قالب داستان کوتاه و داستانک برگزار می‌شود، گفت: جشنواره در دو گروه سنی نوجوان، جوان(تا 19 سال) و بزرگسالان برگزار می‌شود. داوری آثار نیز به تفکیک رده سنی صورت می‌پذیرد.
سعیدی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا 20 مرداد فرصت دارند که آثار خود را در یک برگه  A4، به همراه لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره واقع در سازمان بسیج هنرمندان مازندران بفرستند.نشانی الکترونیکی fastival@dastan.ir نیز برای فرستادن آثار جشنواره ادبیات داستانی در نظر گرفته شده است. علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند برای دریافت فرم شرکت در جشنواره به سایت‌های www.bao.ir وwww.dastan.ir  مراجعه کنند.
وی از انتخاب «روح‌الله قلی‌پور»به عنوان دبیر جشنواره ادبیات داستانی بسبج هنرمندان مازندران خبر داد و درباره شرایط شرکت در جشنواره اظهار کرد: شرکت در هر 2 جشنواره برای همه هنرمندان آزاد است. هنرمندانی که می‌خواهند در این جشنواره شرکت کنند می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بسیج هنرمندان در شهرستان‌های خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند داستان‌های کوتاه یا داستانک‌هایی را با موضوعات «جریانات تکفیری»، «مدافعان حرم»، «حادثه منا»، «برجام و شهدای هسته‌ای»، «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «بسیج» و «مقاومت و استکبار ستیزی» تولید کنند و به دبیرخانه بفرستند. هنرمندان می‌توانند تا 3 اثر به جشنواره بفرستند. داستان‌هایی عنوان اصلی و نام نویسنده نداشته باشند از دور مسابقه حذف خواهند شد.

آثار برگزیده کتاب می‌شود
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران افزود: داوری این جشنواره به صورت متمرکز انجام خواهد شد و آثار برگزیده در جشنواره کشوری در قالب یک کتاب منتشر می‌شود. پس از داوری آثار رسیده در مراسم پایانی این جشنواره که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد به رتبه‌های اول تا سوم هر رده سنی در قالب داستان کوتاه و داستانک جوایز نقدی اهدا می‌شود. علاوه بر این 4 نویسنده دیگر نیز با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شوند.سعیدی خاطرنشان کرد: ادبیات داستانی انقلاب اسلامی ایران می‌بایست منادی ذهنیت‌های بدیع و تازه‌نفس انقلاب اسلامی باشد. این عنصر فرهنگی بر اساس رویداد‌‌‌ها و قرار‌های سرنوشت‌ساز و بزرگی که در ایران اسلامی به وقوع می پیوندد می‌تواند در ایجاد تحولات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و دینی سهیم باشد.وی افزود: جشنواره ادبیات داستانی بسیج هنرمندان در واقع محفلی  برای حضور چشمگیر استعدادهای درخشان و امیدهای انقلاب است تا بتوانند بار دیگر به رقابتی زیبا و منصفانه در عرصه ادبیات داستانی آرمان‌گرایانه منطبق با اهداف سازمان بسیج هنرمندان دست یابد. به عبارتی این رقابت نمادی از جهاد در عرصه فرهنگ، ادبیات و اندیشه است. این مسئول خاطرنشان کرد: توجه و تاکید به هنر ادبیات داستانی بر اساس فرمایش‌های مؤکد مقام معظم رهبری به عنوان رکن اساسی حرکت‌های بنیادی ادب و هنر، شناسایی استعدادهای درخشان در هنر نویسندگی کشور و ارتقا بخشیدن ادبیات داستانی متعهد در فضای رقابتی سالم همراه با فراهم شدن بستر برای جذب جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به نویسندگی و داستان‌نویسی در برنامه‌های بسیج از اهداف اصلی جشنواره است.
  • در مراسم پایانی این جشنواره که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد به رتبه‌های اول تا سوم هر رده سنی در قالب داستان کوتاه و داستانک جوایز نقدی اهدا می‌شود. علاوه بر این نفرات از 4 نویسنده دیگر نیز با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شوند.
نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : آثار فاخر هنرمندان بسیجی مازندران در جشنواره استانی،
لینک های مرتبط : همشهری استان مازندران،
اخبار > دومین نشست انجمن صنایع دستی سازمان بسیج هنرمندان مازندران|
دومین نشست انجمن صنایع دستی سازمان بسیج هنرمندان مازندران با حضور کلیه اعضای شورا مرکزی انجمن در نشست تخصصی مدیران کانون ها، انجمن ها هنری ادبی و مربیان حلقه صالحین سازمان بسیج هنرمندان مازندران یکم تیر ماه 95 همراه با ضیافت افطاری در مجتمع آموزشی کوثر ساری برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ، دومین نشست انجمن صنایع دستی سازمان بسیج هنرمندان مازندران با حضور کلیه اعضای شورا مرکزی انجمن در نشست تخصصی مدیران کانون ها، انجمن ها هنری ادبی و مربیان حلقه صالحین سازمان بسیج هنرمندان مازندران یکم تیر ماه  95  همراه با ضیافت افطاری در مجتمع آموزشی کوثر ساری برگزار شد.
در این نشست، پس از معرفی عضو جدید شورای مرکزی انجمن صنایع دستی سرکار خانم غزالی به اعضاء با حضور مسئول امور انجمن های سازمان و  کلیه اعضای شورای مرکزی انجمن به بحث و تبادل نظر در رابطه با فعالیت های سال 95 پرداخته شد و  مواردی را جهت اجرایی شدن در سال جاری به تصویب رسانند.
 از جمله موارد تصویبی این نشست، دیدار از استاتید صنعتگر پیشکسوت مازندرانی آقایان استاد محمود قدمپور در رشته گره چینی و استاد صنعتگر بهمن آقا جانپور در رشته سوخت چرم وجلد سازی بعد از ماه مبارک رمضان در تیرماه سال جاری، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان محمود آباد در مرداد ماه سال جاری، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در ایام تابستان در مجتمع  اموزشی رفاهی کوثر بابلسر و برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع دستی همراه با کارگاه آموزشی در دانشگاه مازندران در آبان ماه سال جاری بود که قرار بر این شد که با پیگیری اعضا اجرایی شود .
در این نشست از سوی مسئول امور انجمن های سازمان بسیج هنرمندان احکام اعضای شورای مرکزی انجمن صنایع دستی به  ایشان  اعطا شد .
در این احکام آقایان حمیدرضا گل محمدی تواندشتی به عنوان مسئول انجمن صنایع دستی ، حسن برنتی به عنوان جانشین مسول انجمن ، احمد اقیان به عنوان جذب و پشتیبانی انجمن ، محسن سپاسی به عنوان مسئول آموزش و پژوهش انجمن و خانم ها محبوبه محمدی به عنوان برنامه ریزی و نظارت انجمن، سهیلا ذاکری به عنوان مسئول نشر و اطلاع رسانی انجمن منصوب شدند ، قرار براین شد که حکم سرکارخانم غزالی عضو جدیدی شورای مرکزی انجمن نیزدر نشست بعدی به ایشان اعطاء گردد.
نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > دومین نشست، انجمن، صنایع دستی سازمان، بسیج هنرمندان، مازندران،
لینک های مرتبط :
+ A - سه شنبه 1 تیر 1395 - 06:35:42 چاپ
امتیاز به مطلب 0 نفر

دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران منصوب شد

استان‌ها > مازندران - مسئول نشر و اطلاع رسانی انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران از منصوب شدن یاسر محمودی برنتی به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار حبرگزاری خبرانلاین مازندران ،حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسئول نشر و اطلاع رسانی سازمان بسیج هنرمندان مازندران گفت: دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران با رویکرد حمایت از تولید آثار نمایشی نو و پرهیز از حضور گروه های عاریتی و نمایش های تکراری برگزار می‌شود .
وی با ارایه این مطلب که با تصویب اعضای انجمن نمایش بسیج هنرمندان استان مازندران آقای یاسر محمودی برنتی به عنوان دبیر این دوره از جشنواره منصوب شد افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی، شناخت، ترویج و تبلیغ فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ اسلام ناب محمدی، شناسایی و معرفی بسیجیان هنرمند خلاق و استعدادهای نمایشی انقلاب اسلامی، کمک به فرآیند تولید یا دست یابی به جنبه‌ها و نگاههای هنری نو و خلاق، فراهم کردن بستر و زمینه جهت تعامل هنرمندان عضو شبکه هنری بسیج و جذب، تربیت و پرورش هنرمندان کارآمد در این رشته است.
گل محمدی ادامه داد: این جشنواره در سه بخش نمایش صحنه ای، نمایش میدانی و مسابقه نمایشنامه‌نویسی و در موضوعاتی همچون ادبیات سبک زندگی ایرانی اسلامی، ادبیات پایداری، نمایش و اقتصاد مقاومتی، ادبیات پسا استعماری، ادبیات مقاومت، دفاع مقدس، ادبیات جنگ، ادبیات متعهد، ادبیات زنان برگزار می‌شود.
مسئول نشر و اطلاع رسانی سازمان بسیج هنرمندان مازندران با تاکید بر اینکه مهلت ارسال طرح داستانی تا 15 تیرماه است، خاطرنشان کرد: در صورت تایید طرح ارسالی، این طرح در فاصله زمانی دو ماه با مشاوره یک استاد راهنما که از سوی دبیرخانه مشخص می‌شود، تبدیل به نمایش نامه خواهد شد و با پرداخت کمک هزینه به نویسندگان پس از تکمیل و تایید نهایی استاد راهنما متن نمایشی فوق توسط گروه های نمایشی تمرین و طبق دستورالعمل جشنواره در بخش مسابقه جشنواره قرار خواهد گرفت.
گل محمدی در پایان ادامه داد: گروه های برگزیده استانی پس از تأیید نهایی به مرحله کشوری دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج که بهمن ماه جاری برگزار می گردد راه پیدا می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها : دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج مازندران منصوب شد،
لینک های مرتبط : خبر آن لاین،

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو