مازرون نمایشmazronnamaesh
دانش خود را هیچگاه احتکار نکنید / دکتر قریب
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مازرون نمایش به ارسال اخبار، مطالب و موضوعاتی در باره نمایش های اجراء شده در مازندران می پردازد .

مدیر وبلاگ : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی
مطالب اخیر
نظرسنجی
نظرتان در باره وبلاگ چیست؟


اجرای تئاتر خیابانی در محمودآباد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانیاجرای تئاتر خیابانی در محمودآباد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی
در هفته کتاب و کتابخوانی نمایش (حراج ) به کار گردانی سرکار خانم حسین پور در جلوی مصلی موقت نماز جمعه اجرا گردید .

   

 

 

     
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد : در  هفته کتاب و کتابخوانی نمایش (حراج ) به کار

گردانی سرکار خانم حسین پور در جلوی مصلی موقت نماز جمعه اجرا گردید .

نمایش (حراج ) کاری از گروه همرهان و به کار گردانی سرکار خانم احترام حسین پور و دراماتوژ آقای حمیدرضا گل محمدی

در روز جمعه ٢٨ آبان در هفته کتاب و کتابخوانی و فرا رسیدن اربعین حسینی  بعد از نماز جمعه برای نمازگزاران در جلوی

مصلی موقت اجرا گردید و مورد استقبال بسیار خوب نمازگزاران قرار گرفت .

نمایش (حراج ) در  دبیرستان دخترانه  نیکان سرخ رود از توابع شهرستان محمودآباد نیز اجرا گردید . 


اجرای تئاتر خیابانی در محمودآباد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اجرای تئاتر خیابانی در محمودآباد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد
۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۳۸


 • اظهار نظر


نوع مطلب :
برچسب ها : اجرای تئاتر خیابانی در محمودآباد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی،
لینک های مرتبط : ارشاد محمود آباد،نمایش میدانی حراج
 مصلی نماز جمعه محمود آّباد 28 ابان ماه  95
کاری از گروه همرهان ،محمود آباد
سرپرست و کارگردان:
احترام حسین پور
دراماتوژ: حمید رضا گل محم
دی
با بازی میلاد عبدی ، مجتبی قلی زاده
نمایش میدانی حراج
 مصلی نماز جمعه محمود آّباد 28 ابان ماه  95
کاری از گروه همرهان ،محمود آباد
سرپرست و کارگردان:
احترام حسین پور
دراماتوژ: حمید رضا گل محم
دی
با بازی میلاد عبدی ، مجتبی قلی زادهنوع مطلب :
برچسب ها : نمایش میدانی حراج مصلی نماز جمعه محمود آّباد 28 ابان ماه 95،
لینک های مرتبط :

نشست مشترک کارگردانان با رئیس انجمن نمایش استان در محمودآبادنشست مشترک کارگردانان با رئیس انجمن نمایش استان در محمودآباد
نشست صمیمی و مشترک کارگردانان تئاتر شهرستان محمودآباد با رئیس انجمن نمایش استان آقای میثم زندی و خانم سحر مشرفی عضو انجمن و حمیدرضا برزگر کارشناس مسئول تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در دفتر رئیس اداره برگزار گردید

 

 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد : نشست صمیمی و مشترک کارگردانان تئاتر شهرستان محمودآباد با رئیس انجمن نمایش استان آقای میثم زندی و خانم سحر مشرفی عضو انجمن و حمیدرضا برزگر کارشناس مسئول تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با حضور آقای امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد در مورد بررسی وضعیت هنرهای نمایش شهرستان در دفتر رئیس اداره برگزار گردید .
در این نشست ابتدا آقای امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد ضمن خیرمقدم به مهمانان عزیز و ابراز خرسندی از حضورشان گفت ؛ جلسه ای که داریم بتوان خروجی خوبی از آن گرفت ، مطلعی باشد برای آغاز فعالیت های تئاتری برای جنبش ، حرکت بیشتر ، حرکت رو به جلو و منظم تر که کار انجمن نمایش استان این نظم بخشی ، ساماندهی و برنامه ریزی برای تئاتر استان می باشد و ماهم در جاهایی مشکلاتی هست و بتوانیم مرتفع کنیم .
امیرنیا از اینکه بعضی از گروه های در ثبت گروه مشکل دارند بیان نمود : بعضی از گروه ها پیگیر ثبت گروه ها هستند و سئوالاتی در خصوص اینکه چه کسانی می توانند کارگردانی انجام دهند و یا چه مراحلی را طی نمایند تا به عنوان کارگردان معرفی شوند و یا انیکه چگونه میتوان یک گروه را ثبت نمود .
در ادامه اظهار داشت ؛ ما فعالیت های تئاتر شهرستان را به عهده خود هنرمندان قرار دادیم و تمام تصمیمات نمایشی را هنرمندان تئاتر می گیرند از جمله اینکه کلاس آموزشی تئاتر برگزار نمودند و استقبال خوبی هم گردید و در پایان کلاس های آموزشی جشنواره داخلی انجام گرفت و خروجی خوبی هم داشت .

نشست مشترک کارگردانان با رئیس انجمن نمایش استان در محمودآباد

آقای میثم زندی رئیس انجمن نمایش استان مازندران در این نشست از ماهیت انجمن نمایش گفت ؛ مجمع عمومی انجمن نمایش استان و کشور مجمعی است متشکل از تمامی اعضای تئاتری یک کشور . در استان مازندران متشکل از تمامی اعضای یک استان ( بازیگر ، طراح صحنه و لباس ، موسیقی ، کارگردان و . .  ) همه کنار هم قرار می گیرند یک مجمع عمومی یک خانواده ای  تحت خانواده نمایش استان دارند این خانواده در هر دوره پنج نفر را انتخاب که هیئت رئیسه انجمن می شوند و یک نفر به عنوان مسئول که در عالی ترین مقام فرهنگی استان قرار می گیرد .
زندی در ارتباط با اینکه اتفاقی که در انجمن نمایش کشور افتاد گفت ؛ ما برای اینکه وضعیت گروه های نمایش را مشخص کنیم ، تئاتر و سینما از دسته هنرهایی هستند که به صورت فردی نمی توان سراغ آنها رفت شاید یک نفر نقاشی می کشد یا یکی در واقع شعر می سراید اینها به صورت فردی انجام می گیرد .اما تئاتر برای اینکه به روی صحنه برود به سه عنصر اصلی حداقل احتیاج دارد و چند عنصر فردی دیگر محتاج است .عنصر اصلی ( کارگردان ، بازیگر ، نویسنده ) این سه حتماً باید باشند و طراحی صحنه و لباس ، گریم ، موسیقی و . .. . برای اجرای نمایش به آن اضافه می شود .
رئیس انجمن نمایش استان در خصوص اینکه فرد نمی تواند گروه بزند بیان داشت ؛ فرد به تنهایی نمی تواند گروه تشکیل دهد گروه متشکل از چند نفر می باشد و هرکسی نمی تواند گروه بزند گروه شامل ٥ یا ٦ نفر با تخصص های مشخص چون یک گروه با ٦ بازیگر صورت نمی گیرد احتیاج به کارگردان ، نویسنده ، بازیگر ، طراح صحنه و . . دارد .

نشست مشترک کارگردانان با رئیس انجمن نمایش استان در محمودآباد

در خصوص دسته بندی گروه های تئاتر چنین اظهار داشت ؛ گروه های تئاتر به سه گروه (ج )،گروه( ب) وگروه  (الف ) دسته بندی کردند . گروه جیم گروهی است که ٥ عضو هیئت مدیره باید داشته باشد و عضوهای هیئت مدیره باید حداقل ٧ سال سابقه کار داشته  و یک نویسنده در آن کار بکند که ٧ اجرای نمایش صحنه ای روی صحنه رفته باشد و یا کارشناس ادبیات نمایش باشد ٣ نمایشنامه آن روی صحنه رفته باشد این است که اعضای شورای نظارت بر نمایش آنرا بازبینی کرده و نمایش اجرا عموم رفته باشد ، کارگردانی که ٧ اجرای عموم در صحنه داشته یا لیسانس تئاتر ٣ کار کارگردانی روی صحنه برده باشد ، بازیگری که در ٧ نمایش نقش تأثیر گذاری داشته باشد . برای شورای مرکزی جیم ٥ نفر انتخاب می شوند و با ١٠ عضو پیوسته دو سال فعالیت در رشته های مختلف نمایش کرده باشند .
گروه ب ؛ باید ٧ نفر عضو هیئت مدیره باشد که ١٥ سال سابقه هنری داشته باشند و با ٢٠ عضو پیوسته که هرکدام ٢ سال فعالیت هنری انجام داده باشند .
گروه الف ؛ باید ٩ عضو هیئت مدیره داشته نویسنده آن ١٠ نمایش و کارگردان ١٥ نمایش روی صحنه برده باشند و بازگیر باید ١٥ نمایش نقش تأثیر گذار داشته باشند طراح صحنه ، لباس و ٣٠ عضو پیوسته داشته باشد که ٢ سال فعالیت هنری کرده باشند .
رئیس انجمن نمایش استان در ارتباط با اعضای شورای نظارت افزود ؛ اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شهرستان متشکل از ٢ نفر حوزه تخصصی تئاتری ، ٢ نفر مسایل اجتماعی و سیاسی و یک نفر دینی ، مذهبی باشند که رئیس اداره آنها را انتخاب می کند .
وی گفت ؛ هیچ حمایت معنوی ، مادی از هیچ فرد نمایشی نمی شود مگر اینکه در غالب گروه های استقرار باشد .
در پایان نشست ، کارگردان نظرات ، پیشنهادات ، مشکلات خود را بیان نموده و  بحث و تبادل نظرگردید .   

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد
۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۸
نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نشست مشترک کارگردانان با رئیس انجمن نمایش استان در محمودآباد،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 19 آبان 1395
زمان ثبت : 1395-08-18 20:35:38

نیم نگاهی بر نمایش صحنه ای شاهزاده «نقل سرخ» در شهرستان محمود آباد

به گزارش سایت نسخه هنر؛

نمایش صحنه ای شاهزاده«نقل سرخ» به طراحی و کارگردانی «اکبر قهرمانی» از گروه گرپه تاتر نیایش تهران در شهرستان محمود آباد از 17 الی 19 آبان ماه به روی صحنه رفت.

نمایش صحنه ای شاهزاده «نقل سرخ» به نویسندگی آرش عباسی و کارگردانی اکبر قهرمانی کاری از گروه گرپه تاتر نیایش تهران با همکاری اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان مازندران و انجمن هنر های نمایشی کشور از 17 الی 19 آبان در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمود آباد به روی صحنه رفت.

این نمایش تا کنون در شهر های نور و چمستان به اجرا رفته است و قرار است که در شهر های فریدونکنار و نکا هم به روی صحنه برود.

«رحمت امینی» مشاور کارگردانی و« محمد لارتی » موسیقی این نمایش را عهده دار بودند.

شروع نمایش با تاریکی سالن آغاز و با بهره گیری از موسیقی مناسب آغاز خوبی را از خود بر جای گذاشت که کارگردان با رعایت اصول اولیه کارگردانی توانسته بود ده دقیقه اول کار را باتوان بالایی به اجرا بگذارد و مخاطب را مشتاق به ادامه دیدن نمایش کند.

این نمایش تک نفره با بازی خوب و روان «مرتضی قربانی » بازیگر جوان و پرتوان و بدنی آماده کار و صدایی رسا حال و هوای خوبی را در سالن ایجاد، بازی در بازی های خوب و حاکم کردن سکوت در سالن، مخاطبین را مشتاق دیدن ادامه نمایش می کرد.

طراحی لباس برگرفته از نماد های تعزیه کمک بسزایی به پیشبرد نمایش داشت. بهره گیری تک بازیگر نمایش از وسایل صحنه توسط و بازی با آن ها که پشته ای از برگ درختان، یک زنگوله بسته شده به یک تکه طناب و یک کارد بود تصویر سازی خوبی را برجای گذاشته بود.

داستان نمایش به قصه واقعه عاشورا از زبان مشک می پردازد که کارگردان این نمایش در شیوه اجرایی از نمادهای تعزیه، نقالی و نمایش‌های ایرانی بهره جسته و اجرای خوبی را در معرض دید تماشاگران قرار داد.

در پایان می توان گفت که کارگردان، بازیگر و عوامل در اجرای این نمایش موفق عمل کرده و اثر خوبی را از خود برجای گذاشتند.

حمیدرضا گل محمدی تواندشتی : کارشناس نمایش

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : نیم نگاهی بر نمایش صحنه ای شاهزاده «نقل سرخ» در شهرستان محمود آباد،
لینک های مرتبط : نسخه هنر،
          
چهارشنبه 19 آبان 1395

همایش بزرگ ١٤ آبان روز ملی مازندران در محمودآباد برگزار شدهمایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد برگزار شد
همایش بزرگ ١٤ آبان ( روز ملی مازندران ) با حضور امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسئولین انجمن ها ، مسئولین ادارات ، علاقمندان هنری و دیگر اقشار مختلف شهرستان در روز جمعه ١٤ آبان در سالن غدیر محمودآباد با استقبال بسیار خوب برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد : همایش بزرگ ١٤ آبان ( روز ملی مازندران ) با همکاری انجمن شعر بومی سرود ، انجمن هنرهای تجسمی ، انجمن خوشنویسی و  موسسه فرهنگی و هنری سبز باران محمودآباد  و با حضور امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسئولین انجمن ها ، مسئولین ادارات ، علاقمندان هنری و دیگر اقشار مختلف شهرستان در روز جمعه ١٤ آبان در سالن غدیر محمودآباد با استقبال بسیار خوب برگزار گردید .
امیرنیا رئیس اداره در این همایش با زبان محلی مازندرانی ضمن خیر مقدم به مدعوین و روز ١٤ آبان روز ملی مازندران را به هم استانی ها تبریک گفت ، امروز روز مازندران می باشد و انتظار می رود که با زبان محلی صحبت کنیم .

همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد

امیرنیا در این همایش افزود ؛ از اینکه با حضور خود در برنامه های فرهنگی و هنری وآشنایی با فرهنگ و هنر مازندران و پر نمو دن سالن باعث خرسندی ما می شوند و امسال روز ١٤ آبان با ماه محرم و صفر تلاقی دارد .
در ادامه اظهار داشت ؛ از آنجائیکه روز ١٤ آبان روز آغاز حرکت علویان به نام مازندران نامگذاری شده و خواستگاه حرکت علویان در مازندران بود .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد ادامه داد؛ امیدواریم با کمک مردم شهرستان بتوانیم در سال های آتی برنامه های بهتری را ارائه دهیم تا مورد پسند مردم محمودآباد قرار گیرد و در زیبا سازی منازل ، کوچه ها و بازارها فرهنگ ما هم زیبا و زیباتر شود .

همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد

  امیرنیا اعتقاد داشتند با وجود و کمک هنرمندان خوب و برجسته ، این شهرستان به عنوان شهرستان فرهنگی نام برده می شود .
ایشان از مردم حاضر دراین  همایش خواستند که آثار هنرمندان را خریداری و در منازل نصب کنند و مطمئناً چیزی زیباتر از اثر هنری نمی توان یافت و استفاده از آثار قدیمی از خاطرات گمشده ما می باشد .
آقای دکتر غفاری استاد دانشگاه سخنران این همایش گفت ؛ اولین بخشنامه هنری سال ٢٥٠ هجری که مرکز آن در شهرستان آمل بوده و از آنجا  به شهرهای دیگر ارسال گردید . پل ها ، مساجد ، مناره ها و مدارس علمیه در سال ٢٥٠ هجری که در دنیا بی سابقه بود اولین بار در مازندران شکل گرفت .   
در ادامه افزود ؛ اولین بیمارستان کاملاً مجهز اسلامی و دانشگاه فقه علمی در گرگان ، ساری و آمل به واسطه حکومت علوی در مازندران شکل گرفت و علویان طبرستان جزء اولین کسانی بودند که انتخابات ( مولفه دموکراسی ) در دنیای اسلامی در شهر آمل به واسطه حکومت علویان شروع شد و انتخابات زنان را به رسمیت شناختند .  

همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد  
همایش بزرگ ١٤ آبان با استقبال بسیار خوب هنرمندان و اقشار مختلف مردم و با برنامه های متنوع ( شعر خوانی محلی و مازندرانی ، امیر خوانی ، دکلمه خوانی آرش ، ایستگاه خوشنویسی ، نمایشگاه صنایع دستی ، اجرای زنده صنایع دستی جوله  ) در سالن غدیر مجتمع فرهنگی و هنری غدیر محمودآباد برگزار گردید .
نمایشگاه صنایع دستی آثاری از هنرمند برجسته آقای حمیدرضا گل محمدی در حاشیه این همایش برای بازدید علاقمندان به نمایش گذاشته و استقبال خوبی نمودند و همچنین در حاشیه این همایش ایستگاه خوشنویسی از طرف انجمن خوشنویسان محمودآباد با تحریر خوشنویسی در ارتباط با روز مازندران برای مدعوین نوشته و به صورت هدیه اهداء گردید و همزمان با برگزاری همایش ، آقای رنجبر هنرمند با تجربه اجرای زنده صنایع دستی جوله را در معرض دید مدعوین در قسمتی از سن  به نمایش گذاشت  .
در پایان مراسم با حضور امیرنیا رئیس اداره ، مسئولین انجمن ها از شاعران ، پیشکسوتان هنری و دیگر عوامل برگزار کننده همایش با اهداء لوح تقدیر و جوایز تجلیل به عمل آمد .      

همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد همایش بزرگ 14 آبان روز ملی مازندران در محمودآباد

روابط
نوع مطلب :
برچسب ها : همایش بزرگ ١٤ آبان روز ملی مازندران در محمودآباد برگزار شد،
لینک های مرتبط : ارشاد،
اخبار > بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن است|
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ ، بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن است و تلاش آن در راستای هدف مقدس نظام جمهوری اسلامی از پیش تعریف شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ ،  بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن است و تلاش آن در راستای هدف مقدس نظام جمهوری اسلامی از پیش تعریف شده است.

سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران با ارایه این مطلب که استفاده از هنرمندان انقلابی یکی از اساسی ترین راه های مبارزه با دشمن در جنگ نرم است  گفت: کوتاهی کردن و بی تفاوتی مسئولان نظام و حتی مردم توانمند در این جنگ موجب غلبه دشمن بر ایمان، اعتقاد و در نهایت ناموس کشور می شود، لذا هر گونه اهمال از سوی متولیان و توانمندان، همنوایی با دشمن تلقی شده و موجب تشدید ضربات آنان بر جامعه می گردد که غیر قابل بخشودنی و جبران ناپذیر است.

وی افزود: دشمنان اسلام برای ساقط کردن اهداف مقدس اسلام و دور کردن تک تک افراد جامعه از مسیر اصلی اسلام ، به یاری اندیشمندان غربگرا و ضد دین در صدد این هستند که با پی بردن  به ذائقه افراد جامعه و کسب اطلاعات از نیاز هایشان به تناسب آن اقدامات ضد دینی  را به کار ببرند .

وی مقابله با جنگ نرم را منحصر به فرد، سازمان یا نهاد خاصی ندانست و ادامه داد:  همانگونه که دشمن با همه تجهیزات، امکانات و نیرو در این جنگ وارد شد  مسلما بر همه افراد جامعه، دستگاه های تصمیم گیرنده و تصمیم ساز اجرایی به ویژه فرهنگی و نهاد های انقلاب اسلامی فرض است تا با بسیج تجهیزات، امکانات و نیرو به مقابله با دشمن بشتابند و از حریم اسلام و انسانیت دفاع کنند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: وقتی ابزار و سلاح نظامی دشمنان در کارزار و مقابله با ما ثمر بخش نبود ، استکبار به این نتیجه رسید که تنها راه اضمحلال و تسلط بر جامعه اسلامی را تکرار تاریخ قسطنتنیه است، لذا بدین منظور  با استفاده ابزار های فرهنگی، هنری و اجتماعی با شیوه های خاص و فریبنده با زیبا ترین روش به کار گرفته است تا بتوانددوباره تسلط خود را بر جامعه اسلامی ما حاکم سازد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر شگرف هنر در  فرهنگ جامعه افزود: هنر ابزاری است که می تواند بهترین، بیشترین، سریع ترین و عمیق ترین تاثیر را بر فرهنگ همه اقشار جامعه بگذارد. لذا مادامی که از آن برای شناسایی زوایای زیبای اسلام  استفاده درست نشود  قطعا دشمن بیکار نخواهد نشست و از این ابزار برای رسیدن به اهداف ضد انسانی و ضد دینی خود بهره می گیرد.

 مقام ارشد سپاه استان مازندران در پایان افزود: بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن می باشد و تلاش آن در راستای هدف مقدس نظام جمهوری اسلامی از پیش تعریف شده است. لکن می تواند علی رغم مبانی طرح شده و با همت بسیجیان هنرمند که برای حفظ فرهنگ اصیل اسلامی تلاش دارند به خلق آثار هنری فاخر و به روز بپردازد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن است،
لینک های مرتبط : سیمرغ،
زمان ثبت : 1395-08-16 16:26:37

بسیج هنرمندان، سازمان مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن

به گزارش سایت نسخه هنر؛

سردار محمد حسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران با ارایه این مطلب که استفاده از هنرمندان انقلابی یکی از اساسی ترین راه های مبارزه با دشمن در جنگ نرم است گفت: کوتاهی کردن و بی تفاوتی مسئولان نظام و حتی مردم توانمند در این جنگ موجب غلبه دشمن بر ایمان، اعتقاد و در نهایت ناموس کشور می شود، لذا هر گونه اهمال از سوی متولیان و توانمندان، همنوایی با دشمن تلقی شده و موجب تشدید ضربات آنان بر جامعه می گردد که غیر قابل بخشودنی و جبران ناپذیر است.

وی افزود: دشمنان اسلام برای ساقط کردن اهداف مقدس اسلام و دور کردن تک تک افراد جامعه از مسیر اصلی اسلام ، به یاری اندیشمندان غربگرا و ضد دین در صدد این هستند که با پی بردن به ذائقه افراد جامعه و کسب اطلاعات از نیاز هایشان به تناسب آن اقدامات ضد دینی را به کار ببرند .

وی مقابله با جنگ نرم را منحصر به فرد، سازمان یا نهاد خاصی ندانست و ادامه داد: همانگونه که دشمن با همه تجهیزات، امکانات و نیرو در این جنگ وارد شد مسلما بر همه افراد جامعه، دستگاه های تصمیم گیرنده و تصمیم ساز اجرایی به ویژه فرهنگی و نهاد های انقلاب اسلامی فرض است تا با بسیج تجهیزات، امکانات و نیرو به مقابله با دشمن بشتابند و از حریم اسلام و انسانیت دفاع کنند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران خاطرنشان کرد: وقتی ابزار و سلاح نظامی دشمنان در کارزار و مقابله با ما ثمر بخش نبود ، استکبار به این نتیجه رسید که تنها راه اضمحلال و تسلط بر جامعه اسلامی را تکرار تاریخ قسطنتنیه است، لذا بدین منظور با استفاده ابزار های فرهنگی، هنری و اجتماعی با شیوه های خاص و فریبنده با زیبا ترین روش به کار گرفته است تا بتوانددوباره تسلط خود را بر جامعه اسلامی ما حاکم سازد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر شگرف هنر در فرهنگ جامعه افزود: هنر ابزاری است که می تواند بهترین، بیشترین، سریع ترین و عمیق ترین تاثیر را بر فرهنگ همه اقشار جامعه بگذارد. لذا مادامی که از آن برای شناسایی زوایای زیبای اسلام استفاده درست نشود قطعا دشمن بیکار نخواهد نشست و از این ابزار برای رسیدن به اهداف ضد انسانی و ضد دینی خود بهره می گیرد.

مقام ارشد سپاه استان مازندران در پایان افزود: بسیج هنرمندان از جمله سازمان های مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن می باشد و تلاش آن در راستای هدف مقدس نظام جمهوری اسلامی از پیش تعریف شده است. لکن می تواند علی رغم مبانی طرح شده و با همت بسیجیان هنرمند که برای حفظ فرهنگ اصیل اسلامی تلاش دارند به خلق آثار هنری فاخر و به روز بپردازد.

نوع مطلب :
برچسب ها : بسیج هنرمندان، سازمان مهم برای هدف گذاری علیه حیله های دشمن،
لینک های مرتبط : نسخه هنر،
اخبار > اجرای شبیه خوانی در محمود آباد|
مسئول کانون تعزیه مازندران از اجرای شبیه خوانی ششم مهرماه در حسینه «خوردن کلا محمود آباد خبر داد .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  سیمرغ،مسئول کانون تعزیه مازندران از اجرای شبیه خوانی ششم مهرماه در حسینه «خوردن کلا محمود آباد خبر داد .

جهانفر کاویانپور از پیشکسوتان شبیه خوانی  و  مسئول کانون تعزیه استان مازندران با ارایه این مطلب که  تعزیه در مازندران از توجه خاصی برخوردار است گفت: مردم مازندران با باور ها و اعتقادات خود در هر  نقطه از شهر های استان مازندران در ایام محرم به استقبال تعزیه می روند و از این نمایش ایرانی بهره مند می شوند.

وی با اشاره به این مطلب که در دهه اول محرم  ما شاهد اجرای تعزیه خوانی توسط چهل گروه تعزیه در استان مازندران بودیم افزود: با توجه به برنامه ریزی و اطلاعات بدست آمده  پیش بینی می شود  که با توکل به خدا به همین تعداد در ایام اربعین اجرا داشته باشیم.

کاویانپور با ارایه این مطلب که در حال حاضر چندین گروه تعزیه در مازندران به اجرای تعزیه  می پردازند. خاطرنشان کرد: هیئت شبیه خوانی حضرت قمربنی هاشم وابسته به اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان محمود آباد از ششم آبان ماه راس ساعت 8 شب در حسینیه «خوردن کلا محمود آباد» مراسم تعزیه خوانی خواهند داشت.

گفتنی است که هیئت شبیه خوانی حضرت قمربنی هاشم به سرپرستی و معین البکایی  کربلایی محمد حمزوی، با حضور کربلایی حسین درخشانی و جهانفر کاویانپور به اجرای تعزیه خوانی خواهند پرداخت.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار > اجرای شبیه خوانی در محمود آباد،
لینک های مرتبط :
اخبار > دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است


|
مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه ای غدیر شمال کشورگفت: دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است که باید کشف شود و این کار مستلزم تلاش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیمرغ، مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه ای غدیر شمال کشورگفت: دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است که باید کشف شود و این کار مستلزم تلاش است.

علی اکبر رضایی مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه ای غدیر شمال کشور با ارایه این مطلب  که ما نیاز به جهاد فرهنگی داریم و در این راه نگاه ارزشی مسئولان  بسیار موثر است گفت: اگر به خدا، ولایت، مردم و امکانات داخلی ایمان و باور داشته باشیم می توانیم موفق شویم.

وی افزود:  وجود یک قرارگاه فرهنگی در کشور و هدایت همه توان نیروهای حزب اللهی در یک مسیر و حمایت دستگاه های اجرایی از آن می تواند بسیاری از معضلات فرهنگی را حل کند. همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس با نبود امکانات و به سختی جنگ را اداره کردیم اکنون نیز می توانیم.

رضایی ادامه داد: دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است که باید کشف شود و این کار مستلزم تلاش است. هدف از نوشتن کتاب هایی در این زمینه آن است تا نهضت شهدا زنده بماند و ما و آیندگان به مسئولیت مان آگاه باشیم و اثربخشی ولایت را در سال های مقاومت بدانیم.

مسئول فرهنگی قرارگاه منطقه ای غدیر شمال خاطرنشان کرد: در یادواره سرداران و323شهید اطلاعات، عملیات سپاه شمال کشور از چند کتاب و تمبر این شهدا رونمایی شد. در این کتاب ها به زندگی نامه، فعالیت های قبل و بعد از انقلاب، وصیت نامه، خصوصیات فردی و سیاسی سرداران شهید اطلاعات و نقش مستقیم آنها در دفاع مقدس و حوزه فرماندهی و فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص شهدا اشاره شده است.

وی با بیان اینکه یک مرکز علمی پژوهشی باید وجود داشته باشد تا این کتاب ها بررسی شود و تعدادی از آنها که مناسبترند با تیراژ بالا چاپ شود و به دست نوجوانان و جوانان برسد افزود: چکیده ای از مطالب آن نیز باید در کتاب های آموزشی دانش آموزان و دانشجویان درج شود و جزء متون درسی قرار گیرد

 

نوع مطلب : اخبار News، 
برچسب ها : دفاع مقدس ما گنجی بی پایان و پنهان است،
لینک های مرتبط : ایکنا،

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic